Kasa temizliği için kompresör önerisi

Dolphus

Decapat
Ben 7300 lira civarı bir sistem toplayacağim. Ayda 1 kasa temizliği yapmayı düşünüyorum. El kompresörüyle fanları tutarak bileşenlere zarar vermemek için kompresör olarak bunu düşündüm, sizce yeterli olur mu?
  • urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/bilgisayar-ofis-toz-hava-ufleme-korugu-el-kompresoru-elektrikli-710w-379208534?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI9Za819aX3gIVA8qyCh0acQqsEAkYASABEgKIe_D_BwE

İş görür. Ancak ne kadar basit bir cihaz da olsa çok dikkatli kullanın. GG üzerinden aldığım başka bir kompresör kullanım esnasında elimde bomba gibi patladı. Parçaları koluma ve çeneme saplandı. Çenemdeki iz sakalım nedeniyle görünmese de kolumda izi kaldı. Tedarikçi firma da hiçbir sorumluluk kabul etmedi. Öğrendim ki ürünün Türkiye'de garantisi bile yokmuş. Resmi kayıtlarda olmadığından da tüketici heyetine başvuru yapamadım.

Temizliği yaparken kasanın yan kapağını açın. İçerisine doğru tutup temizleyin. Merak etmeyin sisteme bir zararı olmaz. O parçalar daha yüksek hava basıncına göre tasarlanıyor.

İş görür. Ancak ne kadar basit bir cihaz da olsa çok dikkatli kullanın. GG üzerinden aldığım başka bir kompresör kullanım esnasında elimde bomba gibi patladı. Parçaları koluma ve çeneme saplandı. Çenemdeki iz sakalım nedeniyle görünmese de kolumda izi kaldı. Tedarikçi firma da hiçbir sorumluluk kabul etmedi. Öğrendim ki ürünün Türkiye'de garantisi bile yokmuş. Resmi kayıtlarda olmadığından da tüketici heyetine başvuru yapamadım.

Temizliği yaparken kasanın yan kapağını açın. İçerisine doğru tutup temizleyin. Merak etmeyin sisteme bir zararı olmaz. O parçalar daha yüksek hava basıncına göre tasarlanıyor.
Geçmiş olsun.

Baya kötü bir durummuş. O yüzden ıslak mendile devam:penguen:

Devre kartlarına zarar vermez mi? Mesela cep telefonları suya falan düştüğünde saç kurutma makinesi tavsiye etmiyorlar.
Evet, verir o yüzden kompresör var. Kompresör almak mantıklı. Kompresör kullananlar enayi mi kompresöre para veriyorlar saç kurutma makinesi kullanmak mantıklı değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı