Kasa temizliği nasıl yapılır?

khalannz7

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, sistemim çok kötü durumda. 2-3 aya yeni bir sistem dizmeyi planlıyorum. Ama bu süre zarfında beni idare etmesini istiyorum. Kasayı açıp temizlemeyi düşündüm ama hayatımda daha önce hiç kasa açmadım :D Ve elimdeki malzeme sadece fön makinesi. Sizce kasamı nasıl temizlemeliyim? Önerebileceğiniz video var mı? İzlediğim videolarda hep vakum cihazı falan kullanıyorlar.

Kasa modelim: EVEREST RAMPAGE TITAN PLUS USB 3.0 MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı banyoda veya balkonda yan kapağını açıp fönün soğuk tarafıyla temizleyebilirsin. Çoğu tozu / pisliği temizler. Fanların pervanelerine yapışan tozları da nemli bir bez ile al.

Boya fırçası al işlemci fanı ve ekran kartını sök aralarında kalan toz polenlerini al. PSU'yu da temizleyebilirsin içini açarak.

Saç kurutma makinesinin soğuk üfleme ayrı varsa onunla yapabilirsin, kasanın yan kapağını aç, vur havayı. Eğer yapabilirim diyorsan bir termal macun alıp YouTube'dan bakarak macunları da yenileyebilirsin.

Bunlar ne ara türedi bu forumda böyle eskiden yoktu böyleleri. Önüne gelen kayıt olup boş boş yorum yapıyor. Yaş sınırı vs. bir şey getirirler umarım. Kalite iyice düştü.

Screenshot_1.png

Çok teşekkür ederim arkadaşlar deniyorum birazdan. Kasayı açıp kaba tozunu alacağım fön makinesi ile, sonrada nemli bez ile işlemci fanını temizleyeceğim.

Bunlar ne ara türedi bu forumda böyle eskiden yoktu böyleleri. Önüne gelen kayıt olup boş boş yorum yapıyor. Yaş sınırı vs. bir şey getirirler umarım. Kalite iyice düştü.

Eki Görüntüle 2181001
Her probleme uğraşma bozarsın, bilgisayarcıya götür diyen bir türeme tayfa oluştu hocam.

Eki Görüntüle 2181001

Hava tutmak ve alkollü mendille temizlik yapmak bilgisayarcılık iş değil. Sana illa anakartı dibine kadar temizle diyen yok değil mi yani? Hava tutarsın eğer çok kirliyse yumuşak bir fırçayla temizlersin. Fanları da alkollü mendille silersin.

Merhaba, sistemim çok kötü durumda. 2-3 aya yeni bir sistem dizmeyi planlıyorum. Ama bu süre zarfında beni idare etmesini istiyorum. Kasayı açıp temizlemeyi düşündüm ama hayatımda daha önce hiç kasa açmadım :D Ve elimdeki malzeme sadece fön makinesi. Sizce kasamı nasıl temizlemeliyim? Önerebileceğiniz video var mı? İzlediğim videolarda hep vakum cihazı falan kullanıyorlar.

Kasa modelim: EVEREST RAMPAGE TITAN PLUS USB 3.0 MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hocam en son termal macunu ne zaman yenilediniz? Eğer AMD stok fan ise rahatça sökersiniz ancak Intel stok fan ise bende bilgisayarcı taraftarıyım platik ayaktan dolayı. AMD vidalı çünkü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı