Kasa Temizliği Nasıl Yapılır?

Ek2ooo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben kasayı aldığımdan beri içini hiç temizlemedim. Ancak artık temizlemem gerekiyor diye düşünüyorum. Çok profesyonel değilim bu konularda nasıl yapacağımı bilmiyorum. Komprasör ile yapmak istiyorum ancak yardım eder misiniz?

Kasanın kapaklarını açıp hafif uzaktan hava tutabilirsiniz. Çok fazla baskı uygulayan hava sertliğinde parçalara zarar verebilirsiniz.

Kendim nasıl yaptığımı anlatayım. İlk önce bütün fanla bir şey ile sabitledim dönmemeleri için. Sonra kuru bir bezle tozları aldım. Ondan sonrası kompanstörle üflemek kaldı. Gitmeyen tozlar olacaktır. Onlarla pek uğraşmadım zaten sonra yine temizleyeceğim.

Fanları sabitlemeyi şu yüzden yaptım. Kompansatör çok sert hava üflüyor ve fanları gereğinden fazla devirde döndürecek. Zarar vermemek için sabitleyin.

Ben bütün parçaları söküp hepsini bir plastik üzerine yatırıyorum. Fanlar ve parçaları bir güzel üfleyerek temizliyorum. Sonra parçaları yerine takıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı