Kasa temizliği nasıl yapılmalı?

flowl3x

Hectopat
2019'un sonlarına doğru aldığım kasamın içini o gün bu gündür hiç açıp temizlemedim. Bir performans düşmesi falan yaşamadım ama artık temizlemem gerekiyormuş gibi duruyor. Parçalara zarar vermekten korkuyorum. Tek başıma halledebilir miyim?

2019'un sonlarına doğru aldığım kasamın içini o gün bu gündür hiç açıp temizlemedim. Bir performans düşmesi falan yaşamadım ama artık temizlemem gerekiyormuş gibi duruyor. Parçalara zarar vermekten korkuyorum. Tek başıma halledebilir miyim?
Evet. Mümkünse fanları çıkarıp kompresör ile kasayı temizleyin. Macun değişimi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size yardımcı olacaktır.

Bilmiyorsanız işin ehline yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Sıcaklık, FPS testleri yaparak ve tabi kasaya bakarak temizlik ihtiyacınız var mı bir kontrol edin. Fazla tozlanmadıysa maceraya gerek yok.

Ben küçük boya fırçalarıyla fan kanatlarını temizliyorum, hafif nemli bezle içteki metal kısımları camını, ekran kartının sağını solunu falan temizliyorum. saç kurutma makinesini anakarta tutuyorum baya tozlar uçuşuyor. Sıvı soğutmamıda komple söküp radyatörü balkonda derinlemesine temizledikten sonra epey temizlenmiş oluyor.

Geri
Yukarı