Kasa temizliği sonrası bilgisayar açılmıyor

berkingbad

Kilopat
Selam
Yarım saat önce normal sıkıntısız çalışan bilgisayarımı temizlemek icin balkona çıkardım. Hava tutup fırça ile tozlarını aldim. Sivi soğutucunun fanini söküp radyatörünü temizledim. Ardından getirdim bağlantılarını yaptım. Şimdi problem şu güç düğmesine bastığım anda fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor bir saniye sonra tüm güç kesilip tekrar bastan çalışıyor. Böyle sonsuz bir döngüye giriyor.

Selam
Yarım saat önce normal sıkıntısız çalışan bilgisayarımı temizlemek icin balkona çıkardım. Hava tutup fırça ile tozlarını aldim. Sivi soğutucunun fanini söküp radyatörünü temizledim. Ardından getirdim bağlantılarını yaptım. Şimdi problem şu güç düğmesine bastığım anda fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor bir saniye sonra tüm güç kesilip tekrar bastan çalışıyor. Böyle sonsuz bir döngüye giriyor.
Ekran kartı ve ramları çıkar tak.

Selam
Hava tutarken statik elektrik birikmiş olabilir güç kaynağı fişini çekin güç düğmesine 10 saniye basılı tutup çekin muhtemelen açılacaktır

RAM'leri çıkarıp takmıştım olmamıştı. Bu sefer RAM'ler yokken elektrik verdim reset atmadan çalıştı. RAM'leri silgi ile slotunu fırça ile sildim çalıştı. Teşekkür ederim sizlere de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı