Kasa temizliği sonrası bilgisayar açılmıyor

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Selam, arkadaşımın bilgisayarı fön makinesi ile temizlemiş ardından kasa çalışmaz hale gelmiş. Statik elektrik vs. ya da tuşta sorun olabilir diyerekten kabloları söktüm panelin tornavida ile kısa devre yapıp çalıştırmaya çalıştım çalışmadı. Statik elektrik olabilir deyip BIOS pilini çıkardım ancak yine çalışmadı. Ardından RAM'leri söküp taktım durum aynı.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapılabilecek başka bir şey var mı?

Geçmiş olsun hocam kalıcı bir soruna benziyor. Ben mesela kasamı her 4 5 ayda bir temizliğe götürüyorum benden 100 lira alıyor temizleyen kişi tanıdık olduğu için 80'e kadar indiriyor. Keşke sizde bilgisayarcıya verseydiniz de temizleseydi. Ayrıca fön makinası ile temizlemek nedir hocam gözünüzü seveyim yapılır mu bu bilgisayara?

Ben fön makinesi (soğuk seçenek) ve kestirme fırça ile kendim temizliyorum mahalle bilgisayarcılarına da dolandırılmıyorum. Yıllardır herhangi bir donanım arızası da yaşamadım.

Videodaki arkadaş ne kasayı temizleyebilmiş ne de doğru kullanmış. Youtube diye bir site var ve orada bilgisayarı nasıl güvenle temizleyebileceğin, bakım yapabileceğin ile ilgili sayısız yerli ve yabancı içerik bulunuyor.

Selam, arkadaşımın bilgisayarı fön makinesi ile temizlemiş ardından kasa çalışmaz hale gelmiş. Statik elektrik vs. ya da tuşta sorun olabilir diyerekten kabloları söktüm panelin tornavida ile kısa devre yapıp çalıştırmaya çalıştım çalışmadı. Statik elektrik olabilir deyip BIOS pilini çıkardım ancak yine çalışmadı. Ardından RAM'leri söküp taktım durum aynı.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapılabilecek başka bir şey var mı?
Ben bu tarz durumları sanırım 2-3 kez yaşadım. Çözümü genel olarak ekran kartını slottan çıkartıp, anakarta giden güç kablolarını söküp, bios pilini çıkarttıktan sonra pilin altındaki tırnaklara temas edecek şekilde bozuk para koyuyorum ki sistemdeki bütün akımı sıfırlasın. Tabi en başta psu'nun kablosunu çıkartıp şalteri kapatıyorum.

Ben fön makinesi (soğuk seçenek) ve kestirme fırça ile kendim temizliyorum mahalle bilgisayarcılarına da dolandırılmıyorum. Yıllardır herhangi bir donanım arızası da yaşamadım.

Videodaki arkadaş ne kasayı temizleyebilirmiş ne de doğru kullanmış. Youtube diye bir site var ve orada bilgisayarı nasıl güvenle temizleyebileceğin, bakım yapabileceğin ile ilgili sayısız yerli ve yabancı içerik bulunuyor.
Video kaydı alan benim kasayı bana getirdi. Temizleyebilse hadi neyse diyeceğim :)

Video kaydı alan benim kasayı bana getirdi. Temizleyebilse hadi neyse diyeceğim :)

Her yerinden toz fışkırıyor kasanın ne yaptı anakartı mı kavurdu. İşin kötü yanı sistem hiç start almıyor iyiye işaret değil. Anakartı ufak çaplı öldürmüş olabilir.

Geri
Yukarı