Kasa temizliği sonrası mönitore görüntü gelmiyor

Efe karayel

Yoctopat
Daha fazla  
Kasadan yoğun bir ses çıkması üzerine açıp içini temizledim, elektrik süpürgesiyle belirli kısımları süpürdüm ve bazı yerleri de ıslak mendille sildim ne olmuş olabilir?

Tum parcalarin takili oldugundan emin ol, ya da bir seye zarar verip vermediginden emin ol. Belki ses PSU'dan geliyor olabilir bir bak istersen.ama oyle temizlemen iyi degil daha dikkatli olmalisin.

Kasadan yoğun bir ses çıkması üzerine açıp içini temizledim, elektrik süpürgesiyle belirli kısımları süpürdüm ve bazı yerleri de ıslak mendille sildim ne olmuş olabilir?
Anakart üzerini süpürgeyle temizlersen devre parçalarını çekebilir süpürge, onun yerine kompresör tarzı hava veren birşeyle balkonda temizlemek en iyisi.
Islak mendille kasayı sildim diyorsun, anakartı da sildin mi? Eğer sildiysen kısa devre olmuş olabilir.

Islak mendille sildiğin yerleri detaylı açıklar mısın? Çıkardığın kablolar oldu mu? hiçbir şeyi yerinden oynattın mı? Dp veya hdmı kablosunu ekran kartına taktığından emin ol.

Anakart üzerini süpürgeyle temizlersen devre parçalarını çekebilir süpürge, onun yerine kompresör tarzı hava veren birşeyle balkonda temizlemek en iyisi.
Islak mendille kasayı sildim diyorsun, anakartı da sildin mi? Eğer sildiysen kısa devre olmuş olabilir.
Tüm kabloları çıkar bi yarım saat bekle.
Tüm kabloları geri tak.
Monitöre gelen kabloyu doğru taktığından emin ol, ekran kartına diye anakarta takmış olabilirsin, tam oturmamış olabilir bunlar ihtimaller. Umarım kısa devre yoktur.

Sanirim ana kartı da sildim kısa devre olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı