Kasa Temizliği ve Kablolama

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi toplayalı 6 ay oldu. Ekran kartımı da alıyorum bu ay. Kasanın da temizlik vakti gelmiş toz olmuş bayağı. Açıkçası kablolamasını da pek becerememiştim. Hazır ekran kartını da alacakken hem kasa temiz olsun hem de görüntüsü güzel olsun diye bir yere kablolamayı ve temizliği yaptırayım diyorum fakat mahallemde bulunan bilgisayarcıya güvenmiyorum. Yaptırabileceğim kurumsal bir yer yok mu? Veya ne tavsiye edersiniz?
Kasam Corsair Carbide 100R.

Siyah plastik kelepçelerden alın kasanın arka tarafına aktardığınız kabloları her hangi bir donanıma zarar gelmeyecek ya da engellemeyecek şekilde kasanın arka tarafında bulabildiğiniz her yere kelepçeleyin.

Bence yapmak için pek uğraşmak istemiyorsun :) Kompresörlük bir iş yok ki? Parçaları tamamen söküp özenerek tek tek takacaksın. Biraz uğraştıracak elbet. Kablolardan kapanmıyorsa HDD yuvaları vardır, oralara gizle fazla kabloları.

Öncelikle o Carbide 100R kasayı çöpe atacaksın. Tam bir vasat örneği kablolama açısından o kasa. Suç sende değil kasada.
Al sana S340 kablolaması. Bu kasayı almamdaki tek neden kablolama idi.
Screenshot_20181015-211556_Video Player-min.jpg
Screenshot_20181015-211612_Video Player-min.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181015-211114_Video Player-min.jpg
    Screenshot_20181015-211114_Video Player-min.jpg
    265 KB · Görüntüleme: 79
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı