Kasa temizliğinden sonra R9 390 çalışmıyor

toreqy

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sabah genel temizlik için kasayı açtım, macunlarını yeniledim, geri taktım sabah oyun oynadığım kasa şu an çalışmıyor. Her şey tıkırında gözüküyor ve anakarta güç geliyor, ışıkları yanık fanlar, işlemci fanı falan her şey çalışıyor ama ekran kartı (R9 390) sadece üzerindeki MSI logosunun ışığı yanıyor.

Fanlar çalışmıyor ekrana görüntü zaten yok. PSU kablolarını çıkartıp taktım falan gene bir değşim yok. Eski ekran kartımı taktım belki karttadır diye yok onda da aynı şey oluyor, PSU'dan güç alamıyor ama aynı zamanda PSU anakarta güç verebiliyor.
Kafayı yemek üzereyim son 3 saattir, bir yardım ederseniz severim.

BIOS sıfırlamayı denedin mi? Buzzer var mı?

Yok BIOS denemedim daha B450A Pro Max var anakart baktımda buzzer da yok galiba.

Bios pilini taktım çıkarttım bekledim 10 dk, ramleri tekrar çıkarttım taktım kartı bir kaç jere taktım çıkarttım eski ekran kartını taktım hep aynı sorun, her şey çalışıyor bir ekran kartı çalışmıyor

Arkadaşlar sabah genel temizlik için kasayı açtım, macunlarını yeniledim, geri taktım sabah oyun oynadığım kasa şu an çalışmıyor. Her şey tıkırında gözüküyor ve anakarta güç geliyor, ışıkları yanık fanlar, işlemci fanı falan her şey çalışıyor ama ekran kartı (R9 390) sadece üzerindeki MSI logosunun ışığı yanıyor.

Fanlar çalışmıyor ekrana görüntü zaten yok. PSU kablolarını çıkartıp taktım falan gene bir değşim yok. Eski ekran kartımı taktım belki karttadır diye yok onda da aynı şey oluyor, PSU'dan güç alamıyor ama aynı zamanda PSU anakarta güç verebiliyor.
Kafayı yemek üzereyim son 3 saattir, bir yardım ederseniz severim.
Şimdi tekrar bi ana kartta görüntü almayı denedim yok gene yok anakartta sorun olabileceğini düşünüyorum artık

Dosya Ekleri

• IMG-20230130-WA0025.jpeg
    IMG-20230130-WA0025.jpeg
    82,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı