Rehber Kasa Tier List

Bunda yeni nesil şeylerin de etkisi var. 6700K'dan 524W anlık çekebilen 11900K'ya geleceğimizi kim tahmin edebilirdi ki? 360'lık AIO'ların soğutamadığı işlemciler, zamanının en power hungry kartı R9 390X'in çift GPU versiyonuyla aynı şekilde 4X8 pinle gelmesi beklenen yeni nesil kartlar... Mevcut 3090 Ti soğutma tasarımları 2-3 nesil öncesinin en üst kartlarını 30 derece çalıştıracak kadar manyak, aynı şekilde eskiden overkill diye önermediğimiz işlemci soğutucular şimdi ise thermal throttle yapıyorlar. GTX 1000 serisi zamanında 500-550W neyine yetmez diyorduk, şu an biraz üst sistemlerde 750W önerirken bile iki sefer düşünüyoruz. Yani bizim katkımız olmasa bile zaten endüstri ızgaraya doğru yönelecekti.

Güya Litografi küçüldükçe TDP azalacaktı. Üst düzey işlemci, ekran kartlı ITX sistem kurmak artık hayal oldu.
120mm radyatörlü custom sıvı soğutmamızı pişirmeye bırakıyoruz :D Rezervuarı da artık araya falan sıkıştırıveririz :D

Dostlar merhaba,

Aşağıdaki linkteki kasayı almayı düşünüyorum.

S+ Tier bir kasa olarak listede. Şu an fiyatı 3600 TL civarı S+Tier bir kasa için uygun bir fiyat olarak düşünüyorum.

Bu kasa hakkında deneyimi olan var mı önerir misiniz ?

Sıvı soğutma sistemli şekilde ileriye dönük olarak kullanmak istiyorum. İlerde donanımlar konusunda bu kasa beni çok zora sokar mı ? 3 fanlı ekran kartları kullanmayı düşünüyorum donanımların boyutları konusunda sıkıntı çıkartır istediğim parçaları takmama engel olur mu ?

Elimde Cooler Master Masterbox NR600P kasası mevcut. Hesaba göre hangi tier sınıfına dahil edebiliriz. Merak ettim açıkçası. :)

Dostlar merhaba,

Aşağıdaki linkteki kasayı almayı düşünüyorum.

S+ Tier bir kasa olarak listede. Şu an fiyatı 3600 TL civarı S+Tier bir kasa için uygun bir fiyat olarak düşünüyorum.

Bu kasa hakkında deneyimi olan var mı önerir misiniz?

Sıvı soğutma sistemli şekilde ileriye dönük olarak kullanmak istiyorum. İlerde donanımlar konusunda bu kasa beni çok zora sokar mı? 3 fanlı ekran kartları kullanmayı düşünüyorum donanımların boyutları konusunda sıkıntı çıkartır istediğim parçaları takmama engel olur mu ?
Alacağınız donanımlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak şov amaçlı bir kasa olduğu için ve eğer hoşunuza gittiyse alabilirsiniz. Dilerseniz ayrı bir konu açın, yardımcı olalım.
Elimde Cooler Master Masterbox NR600P kasası mevcut. Hesaba göre hangi tier sınıfına dahil edebiliriz. Merak ettim açıkçası. :)
Fena bir kasaya benzemiyor, A veya A+ olurdu muhtemelen.

Elinize sağlık hocam.

Geri
Yukarı