Rehber Kasa Tier List

Tier List'i 2 kişi oluşturduk hocam, aman @The Man From E.A.R.T.H.'e ayıp olur 😁

12700K agresif bir işlemci. O sıcaklık bence fena değil. Kasayı perişan etmeye gerek yok. GPU'dan yana sıcaklık problemi yoksa öyle kalsın.

GPU da 76 derece falan. Yalnız onda Overclock var. 76 derece üstüne çıkmıyor. 250 lira istiyordu adam. Sanırım vermeme gerek yok.

Bana maksimum 1000 TL olcak şekilde bu listedeki en yüksek tieri olan kasayı önerebilir misiniz?
Maxima V12 var şu an.

Dark Maxima V20, Maxima V12, Galax Revolution 01 ve Dark Guardian Pro modellerine bakabilirsiniz. Geniş iç hacim ve sessizlik istiyorsanız Maxima V20 bakılabilir. GPU sarkma aparatı ve menteşeli cam istiyorsanız ama biraz daha küçük bir kasa istiyorsanız da Revolution 01 bakılabilir. Maxima V12 ve Guardian Pro da ortaya karışık.

Galax ve Maxima V20 modelleri çok hoşuma gitti, Maxima geniş iş hacmi dolayısıyla daha iyi hava akışı olur diye düşündüm otomatik olarak fakat Galax olanında dış görünüşü çok güzel gözüküyor, sizce hangisini tercih etmeliyim? Ekran kartım da biraz büyük şu an kullandığım kasa tarihi eser Corsair SPEC-01'e ucu ucuna sığdı ama kart çok ısınmıyor 70'lerde geziyor.

Galax ve Maxima V20 modelleri çok hoşuma gitti, Maxima geniş iş hacmi dolayısıyla daha iyi hava akışı olur diye düşündüm otomatik olarak fakat Galax olanın da dış görünüşü çok güzel gözüküyor, sizce hangisini tercih etmeliyim? Ekran kartım da biraz büyük şu an kullandığım kasa tarihi eser Corsair SPEC-01'e ucu ucuna sığdı ama kart çok ısınmıyor 70'lerde geziyor.
Ben olsam Maxima V20 alırdım. 30cm'e yakın olan ekran kartının yer aldığı bir sistemde Galax Revolution 01 biraz işkenceye dönebilir. Çünkü GPU desteği 340mm.

Ekran kartım RX580 sıvı soğutma yok Maxima V12 alsam kasanın içi çok açık kalır mı?
Sorun olmaz. Zaten fiyatına göre en iyi kasa da o. Yani daha küçük bir şey istediğin zaman direkt kalite düşüyor mevcut piyasadaki kasalara bakacak olursak.

Ben olsam Maxima V20 alırdım. 30Cm'e yakın olan ekran kartının yer aldığı bir sistemde Galax Revolution 01 biraz işkenceye dönebilir. Çünkü GPU desteği 340mm.

Tamamdır teşekkür ediyorum, Maxima V20 şu an indirimle 1200 TL civarında ama ben alana kadar artarsa Galax'ta kötü bir tercih olmaz yani yanlış değilsem

Çok güzel bir rehber olmuş hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık.
Thermaltake Core V51 kasam s tier da, gerçekten bu tier da olması beni şaşırtmadı, görseldede anlaşılacağı üzere her türlü parçanın takılabileceği ender kasalardandır, malzeme kalitesi, hava akımı 9 fan desteği sayesinde muazzamdır, tek eksiği biraz eski bir model olduğundan, dikey ekran kartı desteği, USB Type-C gibi özellikleri, ve RGB kontrolcüsü yok büyük ihtimal bu yüzden s+ olmamış, hala satılıyor mu bilmiyorum ama herkese tavsiye ederim. 👍

Dosya Ekleri

• pic8.jpg
    pic8.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı