Rehber Kasa Tier List

Malzeme kalitesi çok çok iyi. Havalandırmasi mükemmel. Hava panelleri kapalı olsa bile hava akışı çok iyi. Kapalı olunca aşırı sessiz bir kasa. Ses yalıtımı var. Kasaya ek üst kısmında mini ITX yayın için vs sistem kurabiliyorsunuz. Bu boyutlarda bu kalitede bir kasa bu paralar zaten.
Ayrıyeten 3X 140cm kaliteli RGB fani var.

Ben iş yerine hemen hemen her hafta 1 sistem topluyorum bunlar olabilecek en ucuz sistemler oluyor. Rastgele kasa alıyorum mesela deepcool CC650 aldım 1500 liraya gayet güzel kasa, kaliteli vs ama küçük. Qoz diye kasa aldım 700 liraya beklediğimden kaliteli çıktı ama ufacık. Daha büyükleri oluyor 1000 2000 seviyesine ama kalitesiz oluyor.
Dostum Fractal Design Meshify 2 kasayı kullandın mı? Meshify 2 ile P600S kıyaslaması nasıl olur diye soracaktım.

Malzeme kalitesi çok çok iyi. Havalandırmasi mükemmel. Hava panelleri kapalı olsa bile hava akışı çok iyi. Kapalı olunca aşırı sessiz bir kasa. Ses yalıtımı var. Kasaya ek üst kısmında mini ITX yayın için vs sistem kurabiliyorsunuz. Bu boyutlarda bu kalitede bir kasa bu paralar zaten.
Ayrıyeten 3X 140cm kaliteli RGB fani var.

Ben iş yerine hemen hemen her hafta 1 sistem topluyorum bunlar olabilecek en ucuz sistemler oluyor. Rastgele kasa alıyorum mesela deepcool CC650 aldım 1500 liraya gayet güzel kasa, kaliteli vs ama küçük. Qoz diye kasa aldım 700 liraya beklediğimden kaliteli çıktı ama ufacık. Daha büyükleri oluyor 1000 2000 seviyesine ama kalitesiz oluyor.
Ben de bu ay içerisinde sistem toplayacağım. Bu kasayı düşünüyordum. Sizin anlattığınız kasa çok iyi ama pahalı. Bende sessiz çalışan kasa istiyorum. Antec 0-761345-80060-0 Kasa DF600 Flux Orta Boy Kasa, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

P600S soran çok olmuş yaklaşık 2 senedir kullanıyorum aklınızda soru varsa sorabilirsiniz ama ben aklıma gelen artı ve eksikleri sayayım.

Artılar:
-Kasa aşırı şık.
-Üst ve ön tarafları açılıp, kapatılabilen kapaklar ile geliyor ve kasa içerisinde ses izolasyonu için özel bir kumaş var.
-Arka büyük kapakta ses izolasyonu var.
-Kablo toplama yuvaları bolca var rahat bir şekilde kablo düzenlemesi yapılabiliyor.
-Kasanın arka üstünde ekstra mini ATX sanırım 2 ci bir sistem montajı yeri bulunuyor.
-Hava sirkülasyonu aşırı iyi.
-Malzeme kalitesi bayağı başarılı yaz ayınca bile kasaya dokunduğum da mermer serinliği oluyor (dışı için).

Eksikler:
-Üst hava çıkışında toz filtresi yok. (Havayı dışarı üflediğinden sorun olmuyor fakat uzun süre pc kapalı kalacaksa kapağını kapatmak lazım toz için).
-Ekran kartını dik montajı için kasa aparatı cıkıyor kablosu yok fakat aparat için açılan deliklere takıldığın da kart sorunsuz takılıyor fakat fanlar ile cam arasında aşırı az boşluk kalıyor ve aşırı ısınma yapıyor.

Ekstra modifikasyonlar:
-Kasayı aldıktan sonra güzel gözükmesi için yaptığım modifikasyonlar.
Yeşille gösterdiğim yerde PSU'yu kapatan plaka var Phanteks'in bir üst modelinde fotoğraftaki gibi ışık koymuşlar aşırı güzel gözüküyordu. 2 plaka arasına baktığımda yapıştırılmamış olduğunu gördüm ve AliExpress'ten fiberoptik kablo aldım. Bu ekran kartlarındaki RGB için kullanılan fiber kablolar 3mm di sanırım ve kasada o 2 plaka arasına sıkıştırarak ittirdim. Benim kasamdaki fanların arkadan baktığında LED'leri gözüküyor kapatmamışlar arkaasını bende fiber kablonun ucunu o LED'in üstüne getirdim ve sıcak slikonla tutturdum. Ve sonuç fanı ne renk yaparsam fiber o renkte parlıyor dandik fiber olduğundan dolayı kırılmalar var kargo sırasında kırılma kısımlarında ayna etkisi gözüküyor ama aşırı ucuza çok şık bir modifikasyon oldu.
- Diğer modifikasyonum altta sarı ile gösterdiğim yerde PSU penceresi var pencerenin hemen altına LED bağladım 7 8'e yakın bir LED var o kısım da anakarta bağladığımda alttaki pencereden RGB yanıyor yine aşırı ucuz bir paraya hatta elinizde fazla atık RGB varsa burada değerlendirebilirsiniz.
- Son olarak pop figür yerleştirmek istedim ben hep kırmızı ışıklı kullandığım için spiderman figürü koydum şu anda ekran kartını değiştirdiğim için orada fazla yer kalmadı bende diğer fotoğraftaki gibi yukardan ip sarkıtarak bağladım ve gerçekten süzülüyormuş gibi durdu.

dsadas.jpg
00c9cd12-646b-4098-b47b-cbec90ff847f.jpg

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe eklemeler yapacağım

1550tlye MSI MAG FORGE 101m(4fanlı) sipariş verdim ürün daha kargoya verilmedi iptal edip 1790tl ye phanteks eclipse p360 2 fanlı alınmalı mı aradaki farka değermi sizce? önceliklerim sesiz bir kasa olması ve içerisine toz almaması.

Uzun süredir Eclipse P600S takip ediyorum ancak mart, nisan aylarında stokta olacakmış. Stok gelene kadar. Gaming gecesinden 1700 TL'ye
Lian Li Lancool 205 Mesh Black 2x140mm ARGB Fan/1x120mm ARGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh Siyah ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com (Lian Li lancool 205 mesh)
Bu kasayı aldım umarım sıkıntısız gelir ve pişman etmez.
Büyük ihtimalle beklediğim Eclipse P600S yüksek fiyat ile stoklara girecek gibi.
İşin garip tarafı sahibinden.com veya diğer ticaret sitelerinde 2.el satışının olmaması entrasen.

Rampage X-horse kullanıyorum kasa gayet iyi hava alıyor ve kendi egzoz fanı dahil 4 fan ile geilyor. PSU ile birlikte geliyor ama Rampage PSU zaten onu görmezden gelebiliriz. Kasaları değerlerndirken Fiyat, PSU gib şeylere baktınızmı bilmiyorum ama kasa sıralaması neye göre bir türlü çözemedim.

Sizlere ufak bir kesitini paylaştığım kasa geçen ay tanıtılmış haberimiz yok
Phanteks NV7
Görselini az bir şey gösterdiğim kasa buydu :)
Samimi olmak gerekirse beğenmedim. Ama illa seveni çıkacaktır. G500A bekliyorum halen...

chrome_uM1UNhl6Tf.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizlere ufak bir kesitini paylaştığım kasa geçen ay tanıtılmış haberimiz yok
Phanteks NV7
Görselini az bir şey gösterdiğim kasa buydu :)
Samimi olmak gerekirse beğenmedim. Ama illa seveni çıkacaktır. G500A bekliyorum halen...

Eki Görüntüle 1675480

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tarz kasalar çok masraflı oluyor. Çok fazla fan almak lazım. Fan fiyatları da kasa fiyatı gibi çok pahalı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı