Rehber Kasa Tier List

Aerocool P7 C1 Pro. A+ tier daymışım ama kırmızı. Muhtemelen ayakların plastik oluşu ve GPU uzunluk boşluğu fazlaca olmasına rağmen Msi Rtx 3060Ti trio nun son kısmın, kasanın iç yan panelde kablo kısmına gelmesinden dolayî kartı takamıyosunuz. Zaten o yüzden buralardayım.

Thermaltake S200 TG hangi Tier'a giriyor? Muhtemelen D tier'a giriyor ama.
Büyük ihtimalle. Ama arkadaşımla birlikte sistem kurduk ve gayet iyi bir kasa bana kalırsa. Metal sac kalınlığı olarak ortalama seviyede. Fiyatına göre dediğim gibi güzel, güç kaynağı ile kasayı o fiyatta bir arada çıkarmak bu ekonomi için güzel. Galax RTX 3060 12 GB 1-Click OC modelinin içinde küçük bile kaldığını söylemeliyim.

Eksi kısmı ise kesinlikle o fanların bağlandığı lanet kontrolcü. Ne kılavuzunda düzgün açıklıyor o kontrolcüyü, ne de internette doğru dürüst bir bilgi var. Anakart egzoz fan girişine uzantısı kesinlikle olmalıydı, fan ayarına öndeki üç fanı dahil etmek termal açıdan çok daha iyi olurdu. Fakat kontrol edilemese bile güzel bir basınç sunduğunu söyleyebilirim. Bir de güç kaynağı modüler değil; ki ahım şahım bir güç kaynağı beklemiyordum zaten, patlamasın yeter.

Velhasıl, kasa yeterli. Ama termal açıdan endişeliysen o fan "kontrolcüsünü" kullanmamayı, yanına daha iyi bir kontrolcü almayı düşünebilirsin.

Büyük ihtimalle. Ama arkadaşımla birlikte sistem kurduk ve gayet iyi bir kasa bana kalırsa. Metal sac kalınlığı olarak ortalama seviyede. Fiyatına göre dediğim gibi güzel, güç kaynağı ile kasayı o fiyatta bir arada çıkarmak bu ekonomi için güzel. Galax RTX 3060 12 GB 1-Click OC modelinin içinde küçük bile kaldığını söylemeliyim.

Eksi kısmı ise kesinlikle o fanların bağlandığı lanet kontrolcü. Ne kılavuzunda düzgün açıklıyor o kontrolcüyü, ne de internette doğru dürüst bir bilgi var. Anakart egzoz fan girişine uzantısı kesinlikle olmalıydı, fan ayarına öndeki üç fanı dahil etmek termal açıdan çok daha iyi olurdu. Fakat kontrol edilemese bile güzel bir basınç sunduğunu söyleyebilirim. Bir de güç kaynağı modüler değil; ki ahım şahım bir güç kaynağı beklemiyordum zaten, patlamasın yeter.

Velhasıl, kasa yeterli. Ama termal açıdan endişeliysen o fan "kontrolcüsünü" kullanmamayı, yanına daha iyi bir kontrolcü almayı düşünebilirsin.
Yorumunuz için teşekkürler, Bitfenix Apollo tercih ettim Thermal Take yerine ve iyi ki tercih etmişim diyorum.

Şu kasa henüz Türkiyeye gelmemiş gibi ama güzel gözüküyor.

Darkflash DLX4000

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Coraxalpha'ya mail attım ve şu yanıtı gönderdiler. Bekleyen varsa bilgi olarak buraya atayım dedim.

Yeni G serimiz ve NV serilerimiz için Türkiye envanterine oluşturulmuş 6 konteyner hazır siparişimiz bulunmaktadır.
Bu ürünler düzenli olarak sürekli Türkiye stoklarımızda bulundurulacaktır.

Şu an görüntülediğimde Inventus IVT yetkili satış noktamızda belirli adet stok mevcut gözüküyor. ( Pazartesi den Pazartesi ye stok güncellemesi yapılıyor )
Eğer stoklarda ürün kalmamışsa, bir sonraki konteyner varış tarihimiz 25 Eylül olarak gözüküyor.
Onu takiben 25 Ekim’de ve sonrasında 25 Aralıkta birbirini takip eden gelen konteylerin hepsinde G500 modelimizin her 4 varyasyonu da mevcut gözüküyor.

Şu an için Ekim sonuna kadar yalnızca Inventus ‘ta , 25 Ekimden sonra yine yetkili satıcımız olan QP Bilişim ‘de de stoklar satışa açılacak.

İnventus Phanteks kasalara güzel indirim yapmış. Bugün son gün.

G500A beyaz almak istiyordum ama P600S'e gelen indirim baya iyi duruyor. Çünkü P600S G500A'dan hep daha pahalıydı.

5209 TL şu an ve bugün son gün. 1736 TL'lik indirim gelmiş. P600S ön kapak kısmı ve yan kapağında da sessizlik için malzeme konulmuş diye biliyorum.

G500A beyaz stoklarda yok gelirse de yüksek fiyat çekerler muhtemelen. En son 5600 TL civarlarındaydı sanırım.

Eki Görüntüle 1919633

Siyah olanların da fiyatı hiç fena durmuyor.

Eki Görüntüle 1919636

Eki Görüntüle 1919638

Eki Görüntüle 1919658

Sonunda bir kasa alabildim. Kararsızlık stoksuzluk herşeyin sonunda masa üzerinde biraz da küçük olsa hani daha iyi olur diye hem fazla da para çıkmamış olur diyerek G360A'yı inventustan indirimle aldım. Masamdaki büyük mouse padi de değiştirmem gerekiyor anlaşılan :)

MSI'ın uygulaması üzerinden sistemi sessiz yap deyince sıfır ses çıkıyor tam istediğim gibi oldu. Zaten epeydir oyunlarla aram yok. Ama olursa da bu kasa beni yarı yolda bırakmayacak gibi görünüyor.

Kasanın önündeki 1 fanı söküp arkaya takmak istemedim. Elimde arctic P12 fanı arkaya taktım. Phanteks sanırım fanları M25 modeli ve bu modeli maalesef internette bulamıyorum. Bulursam yada stoklara girerse egzoz fanı olarak RGB fanı almak isterim.

Kasada ufak bir defo vardı. Ama bu yüzden iade ile uğraşmak istemedim. Cam panelin bir takılı şeklindeki sağ alt köşesinin iç demiri biraz çıkıntı yapmış. Tam oturmasına biraz engel olup hafif çizmiş ve biraz eğilmiş zorlamışım anlaşılan. Sonradan fark ettim. Orasını yan keski ile kesip düzelttim biraz. Yapacak bir şey yok :)

CPU soğutucusu eskiden kalma Cooler Master T4. Kasaya tam oldu ama egzoz fanına doğru olmuyor maalesef. Daha önce takmayı denedim ama sanırım AMD için olan aparat uygun değil. Belki sonradan beyaz güzel bir hava soğutucu alırım.

Yada şöyle bir sıvı soğutma da alabilirim. Ama sesli olmamalı :)

Eki Görüntüle 1924465
Beyaz kasa, bu beyaz anakartlardan biriyle mükemmel olabilir.

Bulabildiğim beyaz modeller bunlar, teknik olarak daha iyi beyaz modeller bulunabilir mi bilmiyorum.

Beyaz kasa, bu beyaz anakartlardan biriyle mükemmel olabilir.

Bulabildiğim beyaz modeller bunlar, teknik olarak daha iyi beyaz modeller bulunabilir mi bilmiyorum.
Ben de bakmıştım. Eskiden üretilmiş ama yeni modellerde maalesef yok gibi görünüyor. Daha mı zor? tercih mi edilmiyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı