Kasa üreticilerinin ürün özellikleri hakkında detaylı bilgi yazmaması

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hadi küçük firmaların ürünlerinde veya fason ürünlerde yazmıyor, onları anladık. Ama büyük firmaların da yazmaması bana aşırı derecede anlamsız geliyor.

Mesela PSU desteği bazı kasalarda yok. Kablolama boşluğu alanı bazı kasalarda yok. Sıvı soğutma alacaksın, uzunluk ölçüsü yok. Mesela kasa 240mm sıvı soğutma desteklediğini yazmış. Tamam, 240mm destekliyor da uzunluğu ne kadar olacak? Her 240mm aynı uzunlukta değil ki? 277mm olanı da var, 290mm olanı da var, 260mm olanı da var. Tahmin ederek mi alacağız anlamıyorum. Sıvı soğutma kalınlık bilgisi de verilmiyor. Bu da diğer saçma bir nokta. RAM'lere çarpar mı, anakarta çarpar mı, bunları nasıl tahmin edelim? Diyelim ben TridentZ RAM aldım, anakartım da E-ATX. Ben şimdi sıvı soğutmayı neye göre alacağım? Tahmin üzerine iş mi yapacağım? Hadi üst paneli geçtim, ön panele neden yazmıyorlar? Ön paneldeki ölçü çok basit. Bu kadar basit bir detayı bile yazmıyorlar, insanlar tahmin üzerine iş yapıyor.
Kasa alırken tahmin mi etmemiz gerekiyor bazı şeyleri? 240mm sıvı soğutma desteği olan kasaya 240mm sıvı soğutmayı bile gönül rahatlığıyla takamayacaksak, detaylı boyut bilgisi belirtilmeyecekse 240mm desteği var diye belirtilmesinin ne anlamı var? Kasayı mezurayla ölçerek almamız gerekiyor sanırım.

Her şeyi içine yerleştireceğin parçanın her detayını bilemeyeceksen nasıl tercih edebilirsin ki?

Sadece kasa mı hiçbir elektirionik ürünün en ufak bir detayı yazmıyor, laptop alacak adam ekran kaç Hz, RAM'ler çift kanal mı tek kanal mı hatta onu da geçtim ekran kartı modelini yazmayan var en temel bilgilere ulaşılamazken senin istediğin detaylar biraz zor.

Geri
Yukarı