Kasa ve monitör önerisi

map07

Femtopat
Aşağıdaki sisteme göre monitör ve kasa önerebilir misiniz?

* Işlemci --> Ryzen 5 3600.
* Anakart --> ASUS TUF Gaming B550 PLUS.
* Ekran kartı --> MSI 5700XT Gaming X.
* SSD --> Samsung 970 Evo Plus SSD.
* Bellek --> Corsair Vengeance RGB Pro / G.Skill Trident Z (henüz bellek almadım bunlardan birini düşünüyorum. Önerilere açığım.)

*** Kasa için yaklaşık olarak 1500-1600 TL bütçe ayırdım. PSU dahili veya harici önerilerinize ihtiyacım var.
*** Monitör için de yaklaşık olarak 3000-3200 TL gibi bir bütçe ayırdım. 2K - 144 Hz - 27 inç - Düz (Flat) sağlam bir monitöre ihtiyacım var.

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Kasa ve PSU:

Monitör:

RAM'ler için de bütçe belirtirseniz öneri yapabilirim.

Aşağıdaki sisteme göre monitör ve kasa önerebilir misiniz?

* Işlemci --> Ryzen 5 3600.
* Anakart --> ASUS TUF Gaming B550 PLUS.
* Ekran kartı --> MSI 5700XT Gaming X.
* SSD --> Samsung 970 Evo Plus SSD.
* Bellek --> Corsair Vengeance RGB Pro / G.Skill Trident Z (henüz bellek almadım bunlardan birini düşünüyorum. Önerilere açığım.)

*** Kasa için yaklaşık olarak 1500-1600 TL bütçe ayırdım. PSU dahili veya harici önerilerinize ihtiyacım var.
*** Monitör için de yaklaşık olarak 3000-3200 TL gibi bir bütçe ayırdım. 2K - 144 Hz - 27 inç sağlam bir monitöre ihtiyacım var.

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim :)
5700XT için PSU konusunda çok dikkatli olmak lazım. Kesinlikle sağlam bir PSU olmalı 700-750 W altı ve sertifikasına güvenilmeyenleri doğrudan elemenizi öneririm. Hatta bu ekran kartı ile ilgili sorunları incelemenizi öneririm.

Kasa ve PSU:

Monitör:

RAM'ler için de bütçe belirtirseniz öneri yapabilirim.
RAM'ler için bütçe 800-900 olarak düşündüm. 2x8 3200 veya 3600 Mhz en iyi seçenekler bunlarmış gibi geldi. Tavsiyeler için teşekkür ederim bu arada :)
MSI OPTİX MAG272QP için yorumunuz nedir hocam bilginiz var mı ?

Kavisli sanırım bu monitör. Düz istediğimi söylemeyi unutmuşum ama benim hatam :)
MSI OPTİX MAG272QP bu nasıldır sizce?

RAM'ler için bütçeyi 800-900 TL olarak düşündüm. 2x8 3200 veya 3600 MHz, en iyi seçenekler bunlarmış gibi geldi.

MSI OPTİX MAG272QP için yorumunuz nedir hocam bilginiz var mı ?
Özelliklerine bakılırsa iyi gibi duruyor. Ancak bu model hakkında net bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı