Kasada Kablo Karışıklılığını Düzenleme

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar ben 2-3 sene evvel sistemimde kasa ve anakart değişimi yaptım. Kasam Everest Rampage açıklamalara göre ATX ve MicroATX desteğini görerek almıştım. Anakartım MSI H110MPRO-VD aldığım gün sıkıntısız şekilde takıp monte etmiştim. İçerideki kablolar çok karman çorman olmuştu fakat ben sadece çalışıp çalışmamasına bakıyordum ve sıkıntısız şekilde toplamıştım. Biraz da acemiydim toplama işleminde ama şu an ise kasamı düzenlemek istiyorum. İçi çok karışık geçen gün kapağını açtığımda birkaç kabloyu arka kapak tarafından geçirebildim ancak birçoğunu geçiremedim. Uzunlukları yetmemişti, kablolar ermiyordu yerlerine. Hala camdan bakıldığında bir yığın kablo kirliliği var. Sanırım zamanında alırken ATX anakart almalıydım diye düşündüm. Bu kablo kirliliğini kaldırmanın bir yolu var mıdır? Tekrar dağıtıp baştan toplamaya başlasam bir imkan var mıdır belki bir kaç hata yapmışımdır diye düşünmüyor değilim ya da farklı alternatif önerileriniz var mı? Görünüşü nasıl toparlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı