Çözüldü Kasadaki bir fan diğerlerinden çok ses çıkartıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aykutvrl

Kilopat
Yer
Ağrı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
Daha önce laptol kullandığım için sessiz çalışmasına alışkındım. Yeni kasa alınca alışırım diye bekledim ama olmadı. Kasanın önündeki 3 fandan üstteki çok ses çıkartıyor diğer fanlara oranla. Kasa Corsair 220t RGB, iCUE uygulamasından renkleri değiştirebiliyorum fakat hızını düşüremiyorum. Herhangi bir yöntemi var mıdır? Resimde olduğu gibi fanı durdurun ca sesi bayağı düşüyor. Yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

20230208_204155.jpg

Çözüm
Kasayı kapatınca alttaki iki fan hemen dururken üstteki çok hızlı döndüğünden geç duruyor.

Fanlar direkt olarak PSU'ya bağlanmış o yüzden kontrol sağlayamıyormuşum. Sağ olsunlar başta belirtseler kasa değiştirmeyecektim.

Böyle sorun yaşayanlar için yazayım. 3 fan powera direkt bağlantılı idi. 3 pin olduğu için. Üstteki fan 12V güç alıyorken alttaki 2 fan 5V güç alıyordu. O yüzden üstteki daha hızlı dönüyordu. Çareyi üstteki fanı anakartta bulunan CHA FAN soketine takarak ve dönüş hızını BIOS'tan ayarlalarak buldum.
Kasayı kapatınca alttaki iki fan hemen dururken üstteki çok hızlı döndüğünden geç duruyor.

Fanlar direkt olarak PSU'ya bağlanmış o yüzden kontrol sağlayamıyormuşum. Sağ olsunlar başta belirtseler kasa değiştirmeyecektim.

Böyle sorun yaşayanlar için yazayım. 3 fan powera direkt bağlantılı idi. 3 pin olduğu için. Üstteki fan 12V güç alıyorken alttaki 2 fan 5V güç alıyordu. O yüzden üstteki daha hızlı dönüyordu. Çareyi üstteki fanı anakartta bulunan CHA FAN soketine takarak ve dönüş hızını BIOS'tan ayarlalarak buldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı