Kasadaki çıkıntıyı nasıl çıkarırım?

almightybls

Centipat
HDMI kablosunu ekran kartına takmaya çalışırken bu çıkıntı yüzünden yarısını takamıyorum, kablonun plastiğini biraz kesip takabildim ancak sürekli ekranım gidip geliyor (driver sorunu olmadığını düşünüyorum zira DDU ile sildiğim hâlde driver yüklenmemiş ekranda da gidip geliyor). Bu çıkıntıyı nasıl sökebilirim? Sökmek için ekran kartını çıkarmam gerekir mi? Kasam bu: FSP CMT212A Temperli Cam USB 3.0 Mid Tower Kasa - Gaming.Gen.TR

1692722436192.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de öyle bir şey vardı pense ile söktüm ama sonra pişman oldum hava akışını bozdu mu diye egzoz fanı da vardı.

EKran kartının vidasını sökerek azıcık aşağıya bastırarak takabilirsiniz. onun haricinde ekran kartını komple söküp pense yardımıyla dışarıdan tutu yukarıya doğru hafif kuuvet ile 2 mm daha boşluk yapabilirsiniz iyi günler.

EKran kartının vidasını sökerek azıcık aşağıya bastırarak takabilirsiniz. onun haricinde ekran kartını komple söküp pense yardımıyla dışarıdan tutu yukarıya doğru hafif kuuvet ile 2 mm daha boşluk yapabilirsiniz iyi günler.
Dediğin her şeyi denedim, ekran kartını çıkarıp pense ile hafif kuvvetle yukarıya çektim ancak indirmek istediğim kısım yerine USB girişlerinin olduğu kısım havalandı, ben de zorlamadım. Ekran kartını yukarıya kaldırdığımda girişler hafifinden aşağıya düşüyor ancak gpu sag sebebiyle yine girişe tam olarak sokamıyorum. Yapacakları kasa cidden delirtti beni, ekran kartının vidalarını takarken resmen ter döktüm. Hiç gpu sag düşünülerek yapılmamış kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı