Kasadaki dik slotları kullanmak mantıklı mı?

Hunerci

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar,

Corsair, Thermaltake ve birçok marka daha ürettiği kasaların bazılarında ekran kartını takmak için dik slotlar yerleştiriyor.

Fakat bu slotları kullandığımız zaman grafik kartı cama çok yakın oluyor. Özellikle kullandığımız kart kalınsa çok az mesafe kalıyor. Fanlar neredeyse içerisine çekecek hava bulamıyor.

Grafik kartını bu şekilde konumlandırmak sizce doğru mudur?

Cam kapatıldığı takdirde fanların üflediği hava kartı soğutmaya yeter mi?

İçeri alınan hava yeterli olmazsa aşırı ısınma sonucu karta zarar gelir mi?

(Fotoğraf bana ait değildir)

Dosya Ekleri

• hJdEFOJJzwDO2utE3c_meBdPF20USjC1X3oYiZOXPqc.jpg
    hJdEFOJJzwDO2utE3c_meBdPF20USjC1X3oYiZOXPqc.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Normal kullanım kadar hava alamayacağı gerçeği var, ama sıkıntı oluşturacak kadar bir durum da söz konusu değil. Kaldı ki RTX 3000 serisi bence dik kullanıma pek uygun değil, hem görünüm anlamında hem de sıcak havayı atması için, tabi tercih meselesi, kişiden kişiye değişebilir, ama ben çok bir zararı olduğunu düşünmüyorum. 😁

Normal kullanım kadar hava alamayacağı gerçeği var, ama sıkıntı oluşturacak kadar bir durum da söz konusu değil. Kaldı ki RTX 3000 serisi bence dik kullanıma pek uygun değil, hem görünüm anlamında hem de sıcak havayı atması için, tabi tercih meselesi, kişiden kişiye değişebilir, ama ben çok bir zararı olduğunu düşünmüyorum. 😁

Umarım olmaz. En azından riser kablo alıp diğer PCIe slotlarını kullanabilirim.

@Hunerci Cooler Master marka Holder alabilirsiniz direkt, kasa modeliniz neydi bu arada?

Fotoğraf maalesef bana ait değil 😄. Corsair İCUE 465X modelini tercih etmeyi düşünüyorum. Duruma göre değişebilir tabii ki.
Hatta kasa ile anakart modelinizi de alayım, ona göre ek öneri yapacağım.

Z390 veya X570 anakartlar arasında gidip geliyorum. Daha işlemciye bile tam karar veremedim kusuruma bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı