Kasadaki kirmizi isik ve performans düşmesi

nacaar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Benim kasamın kırmızı ışığın eskiden yanıp sönüyordu ama şu an hic sönmüyor ve performans 2 katı düştü, ne yapmalıyım? 3 farklı HDD'de denedim yine aynı sonuç, güç kaynağı değiştirdik sizce neden böyle oluyor?

1 tane dosya buldu onu da sil dedim ama aynı şekilde
Görev yöneticisini aç sonra disk bölümüne tıkla en çok kullanım yapanlar en üste gelsin. Sonra 5 dakika ara ile 3 4 tane ekran görüntüsü çek bakalım. O ışık disk kullanımı olmadan yanmaz illaki bir şey diski aşırı kullanıyorki performansı düşürüyor.

Görev yöneticisini aç sonra disk bölümüne tıkla en çok kullanım yapanlar en üste gelsin. Sonra 5 dakika ara ile 3 4 tane ekran görüntüsü çek bakalım. O ışık disk kullanımı olmadan yanmaz illaki bir şey diski aşırı kullanıyorki performansı düşürüyor.
Genel olarak 100de 100 olduğunda %50 sini sistem kullanıyor

Sistem derken hizmetin adı nedir ? Görüntüsünü atın.
Ayrıntılara git dedim bu çıktı bir de b pc boşken sıkıntı yok ama hafif de olsa bir program açıldığında disk yüzde 50 kere cikiyor . Bunlarda resimler Oyun açtım birde daha net olsun diye boşken çünkü sıfır oluyor zula açtım %100

Dosya Ekleri

• 1557426715756825279403.jpg
    1557426715756825279403.jpg
    478,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Adsızadsdas.png
    Adsızadsdas.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Adsızasdas.png
    Adsızasdas.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 32
  • Adsızsd.png
    Adsızsd.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 40
Ayrıntılara git dedim bu çıktı bir de b pc boşken sıkıntı yok ama hafif de olsa bir program açıldığında disk yüzde 50 kere cikiyor . Bunlarda resimler Oyun açtım birde daha net olsun diye boşken çünkü sıfır oluyor zula açtım %100
Bence sizin Windows’ta bir sorun var. Çünkü hem işlemci kullanımı birden artıyor hem ufak bir işlemde disk kullanımı tavan yapıyor. Sorun çözüldü işaretlemişsiniz ama size önerim temiz bir Windows kurulumu yapın. Madencilik virüsü falan bulaşmış olabilir. Zaten bir tane virüs çıkmış. Başka virüslerde olabilir antivirüslerin bulamadığı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı