Kasadaki ses problemi

realbeck

Hectopat
Yer
trabzon
Daha fazla  
Meslek
harekat memuru
Arkadaşlar tekrardan merhaba..

Artık sistemime kavuşmuş bulunmaktayım. Ama hala sorularım ve sorunlarım bitmedi:). Yine yardımlarınızı bekliyorum. Eğer eleştiriniz varsa da biraz empati kurup aldığım parçalarda pişmanlık yaratacak yorumlarda bulunmamanızı rica ediyorum. Altta sistem ve kasa içi resimlerini paylaşacağım. Özellikle kasa içiyle ilgili sorularım olacak. Eğer tavsiyede bulunmak için daha çok görsel isterseniz çekebilirim.

Kasayı öncelikle Vatan'daki arkadaşların topladığını belirteyim.

• Kasa içindeki kablo yönetimi bana çok kötü geldi. PSU'nun kabloları sağa sola saçılmış durumda. Çokta kasaya el sürmek istemiyorum ama kasadaki kablo yönetimini sizce iyileştirebilir miyim?

• Kasa da anlam veremediğim bir ses var. Aşırı rahatsız ediyor. Bilgisayarı açtığım gibi başlıyor. Kasa yük altında da değil.Kasa kapağını açıp çalıştırdığımda sesin nereden geldiğini de belirleyemedim. Vatan da cooler master 212 soğutucu olmadığından sıvı soğutucu aldım. Bu sesin işlemcinin üzerine takılan aparattan gelme ihtimali var mıdır?

• PSU'nun fanı içeriye mi bakmalıdır? Yazılar ters ve kasanın altında ızgara bulunduğu için bana sanki fan dışarıya bakmalıymış gibi geldi. PSU nun fanına arta kalan kasa fanını da takmışlar bunun dezavantajı var mıdır soğutma konusunda ?
  • GPU Tweak programın da herhangi bir ayarlama yapmalı mıyım?

• Bios veya herhangi bir yer için elzem bir ayarlama var mıdır?

Şu anlık sorularım bunlar. İnşallah özellikle şu ses konusunda bana yardımcı olursunuz.

İyi forumlar..

HpUJpBx.jpg

qNrjr1S.jpg
sPAUQUJ.jpg
Es1HcWy.jpg
sPAUQUJ.jpg

QFisLUo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Vatan'a toplatmıştım. Abi temiz iş çıkardı. Ama bazı çalışanları var çok kötü iş çıkarıyorlar.

Genellıkle ses fanlardan gelır. Bence once fanlarını kontrol et belkı fan donerken kutusunun etrafına degıyordur. Sana tavsıyem elektrık supurgesını al fana tut ve dene pc kapalıyken...

Kafayı yemek üzeriyim. Kasanın dibine giriyorum sadece hafif fan sesi duyuyorum. Uzaklaşıyorum sandalyeye oturuyorum, uğultu çoğalıyor. Kulaklarım çınlıyor gibi..

Kafayı yemek üzeriyim. Kasanın dibine giriyorum sadece hafif fan sesi duyuyorum. Uzaklaşıyorum sandalyeye oturuyorum, uğultu çoğalıyor. Kulaklarım çınlıyor gibi..
Güç kaynağından gelip gelmediğine bakarmısın. Çınlama tarzı sesler Psu dan gelebilir.

Birşey daha farkettim. Soğutucunun radyatöründe çift fan var. Biri havayı dışırı atıyor diğeri ise içeri çekiyor gördüğüm kadarıyla. Buda etki ediyor olabilir.

Güç kaynağından gelip gelmediğine bakarmısın. Çınlama tarzı sesler Psu dan gelebilir.

Birşey daha farkettim. Soğutucunun radyatöründe çift fan var. Biri havayı dışırı atıyor diğeri ise içeri çekiyor gördüğüm kadarıyla. Buda etki ediyor olabilir.
Sıvı soğutmanın fanını takmak için arka ızgaradan bir fan çıkartmışlar. Çıkartılan fanıda üzerine takmışlar. Sorularımın arasında bu da vardı.
Kasaya disk taktırmadım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı