Kasadan acayip bir bagırma sesi geliyor !!

Teknoartistik

Hectopat
Pc açılırken kasadan müthiş bağırma sesi geliyor bu ses 3-4 dakika daha devam ediyor sonra kesiliyor bu duruma kasanın toz dolduğundan olduğunu düşünerek kasayı açtım temizledim ama ses yine devam ediyor sizce neden olabilir ?

Ekran kartından gelmediği kesin. İşlemci fanından geliyor büyük ihtimalle. Hızlı çalışıp sonradan yavaşlıyor. Harici fan varsa çıkarıp dene bakalım.

Ekran kartından gelmediği kesin. İşlemci fanından geliyor büyük ihtimalle. Hızlı çalışıp sonradan yavaşlıyor. Harici fan varsa çıkarıp dene bakalım.
Ekran kartı ayrıca çıkarıp temizledim ondan gelmiyor arkadaşların dediği gibi ya güç kaynağı ya da işlemci fanından geliyor işlemci kolayda güç kaynağını sökmek sıkıntı biraz.

Güç kaynağı kaç yıllık? Büyük ihtimal everest güç kaynağı ömrünü tamamlamak üzere. Yeni ve kaliteli 80 plus sertifikalı güç kaynağı almanız yararınıza olur. Çünkü aynı durum iki yıl önce benim başıma da gelmişti. Kafam şişiyordu PSU sesinden. Benim PSU da Everestti. Şimdiki 80 plus bronz sertifikalı Ocz marka güç kaynağı aldım. İki yıldır memnunum.(y)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı