Oyundayken kasadan acayip ses geliyor

Snowsat

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce PC almıştım ve geçen hafta cuma elime ulaştı ve oyunlardayken acayip bir ses geliyor gıcırdama veya tiz ses gibi Alt Tab yabınca ses gidiyor oyuna girince geri geliyor videolu olarak bıraktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan pek anlaşılmıyor fakat coil Whine'dır muhtemelen. Çıkardığı ses dışında önemi yok.

Coil whine gibi geldi bana.

Telefon kameramdan dolayı pek kaliteli değil görüntü fakat böyle çok ince ve tiz bir ses ve Alt Tab atınca direkt kesiliyor oyuna girince ses devam ediyor PC daha yeni hatta İtopya'dan alındı sizce bir sıkıntı olur mu ileride, İtopya bunu sorun olarak kabul edip sıkıntımı çözer mi?

HDD mi kullanıyorsunuz? Kasanın masanın üstünde olması ve HDD'nin kasanın alt bölmesinde kullanması bu sese sebep olabiliyor genelde.

Alt tab atınca bilgisayar yükte olmadığı için ses yapmıyor.
Ama oyuna girince bilgisayar yükte o yüzden coil whine sesi geliyor.
O ses zararsızdır ve geçmez.
Dayanabilirsen ne mutlu o sese, kulaklık vs. tak

Bir zararı olmaz. Benim ekran kartım da texture baking yaparken bağırıyor 😅

Videodan tam anlaşılmıyor ama AMD Stok fanı yük altında sesli çalışıyor, o da olabilir.

Alt Tab atınca bilgisayar yükte olmadığı için ses yapmıyor.
Ama oyuna girince bilgisayar yükte o yüzden coil whine sesi geliyor.
O ses zararsızdır ve geçmez.
Dayanabilirsen ne mutlu o sese, kulaklık vs. tak.

Bir zararı olmaz. Benim ekran kartım da texture baking yaparken bağırıyor 😅

Videodan tam anlaşılmıyor ama AMD stok fanı yük altında sesli çalışıyor, o da olabilir.

Peki İtopya'ya yollasam geri kargoyla, çözüp gönderirler mi yoksa coil whine bir sorun değil gibi cevap mı alırım?

Peki İtopya'ya yollasam geri kargoyla, çözüp gönderirler mi yoksa coil whine bir sorun değil gibi cevap mı alırım?
O ses ekran kartından geliyor diye biliyorum ekran kartını değişse bile şans, yeni gelen ekran kartı o sesi yapabilir de yapmayabilir de, yeni almışsam kesin gönderirdim

Geri
Yukarı