Kasadan cızırtı sesi geliyor

justberke

Centipat
Daha fazla  
Selam, yaklasik 3 aydir kasamdan Valorant, Fortnite, Cyberpunk 2077 gibi oyunlari actigimda ince cizirtiya benzer bir ses geliyor. Sesin ekran kartimdan mi yoksa PSU'dan mi ciktigini anlamadim. Ekstra olarak belirtmek istiyorum; depremden once boyle bir sorunum yoktu ve depreme yakalandiktan yaklasik 1 ay sonrasinda ancak kasami kurabildim. Yardimci olabilir misiniz?

Oynadığınız oyunlarda dikey eşitleme açın FPS sabitleyin 60 VEYA-144 ses kesilir ise coil whine vardır.
Deneyecegim, tesekkurler. Ayrica bugun Valorant'i actigimda garip bir sekilde oyunu sadece acmam bile yetti o ses icin ve alt tab atip masaustune gectigimde ses kesiliyordu. Sizce bu neden olabilir?

İşlemci nin onboard ekran kartı var ise dahili ekran kartını çıkartıp tekrar deneyin, eğer problem yok ise sorun ekran kartında. var ise PSU dan
Hayir onboard islemci degil ozellikleri yazmayi unutmusum ozur dilerim. RX 6700 ekran kartim ve Ryzen 5 5600 islemciye sahibim.

Deneyecegim, teşekkürler. Ayrica bugün Valorant'i actigimda garip bir sekilde oyunu sadece acmam bile yetti o ses icin ve Alt Tab atip masaustune gectigimde ses kesiliyordu. Sizce bu neden olabilir?

Hayir onboard islemci degil ozellikleri yazmayi unutmusum ozur dilerim. RX 6700 ekran kartim ve Ryzen 5 5600 islemciye sahibim.

Alt+Tab yaptığınızda gidiyorsa coil whine gibi geldi bana yine de dikey eşitleme açın FPS sabitleyin ses kesiliyorsa coil Whine'dir ve en faydalı çözüm bu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı