Kasadan cızırtı sesi geliyor

Daha fazla  
Kasamdan ses geliyor dedim lakin ben 3 donanım arasında kaldım.
1. PSU.
2. ekran kartı.
3. SSD ama ben ekran kartından geldiğini varsayacağım ondan dolayısıyla da videoda ekran kartının sesini aldım.
Ekran Kartının Cızırtı Sesi
Videoda fark ettim fan sesleri gereğinden fazla ses vermiş kusura bakmayın. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran kartım 6650XT ROG STRIX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal PSU veya Ekran Kartın'dan gelen sesdir. HDD veya SSD'dende olabilir şöyle söyleyeyim,

1. Bir fan titriyor olabilir. Veya direnci olması gerekenden yüksek bir alan vardır ilk ihtimal de bir şey olmaz. İkincisi sıkıntı çıkarabilir

2. Kasanın içindeki vidalar gevşemiş olabilir.

3. Toz,Pislikten kaynaklanıyor olabilir.

4. Çok fazla ısı olduğundan dolayı olabilir.

5. Tam oturmamıştır tam oturtun.

6. SSD ve ya HDD'ye çok fazla yük geldiğinden dolayı olabilir.

Alalı 6 ay oluyor vatan da garantisi duruyor garantiye gönderli miyim yoksa kendim çözebilir miyim?

Büyük ihtimal PSU veya Ekran Kartın'dan gelen sesdir. HDD veya SSD'dende olabilir şöyle söyleyeyim,

1. Bir fan titriyor olabilir. Veya direnci olması gerekenden yüksek bir alan vardır ilk ihtimal de bir şey olmaz. İkincisi sıkıntı çıkarabilir

2. Kasanın içindeki vidalar gevşemiş olabilir.

3. Toz,Pislikten kaynaklanıyor olabilir.

4. Çok fazla ısı olduğundan dolayı olabilir.

5. Tam oturmamıştır tam oturtun.

6. SSD ve ya HDD'ye çok fazla yük geldiğinden dolayı olabilir.
Fan dönmüyorken de ses geliyor
birde yeni almış sayılır iç donanımlar zaman geçtikçe kendi kendine gevşer mi tekrar takmamız veya yerine oturtmamız gerekebilir mi?

Son düzenleme:
Alalı 6 ay oluyor vatan da garantisi duruyor garantiye gönderli miyim yoksa kendim çözebilir miyim?

Fan dönmüyorken de ses geliyor
birde yeni almış sayılır iç donanımlar zaman geçtikçe kendi kendine gevşer mi tekrar takmamız veya yerine oturtmamız gerekebilir mi?
Yeni gördüm. Garantisi varsa gönderebilirsiniz bakarlar. Kendi kendine gevşemez ama PSU veya Ekran Kartın'da bir sıkıntı olduğunu videodan anlayabiliyoruz. Ama sorun şu olabilir çok fazla ısı ve yük binmesinden dolayı olabilir.

Baktırılmasında fayda var o yüzden garantisi varsa götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı