Kasadan gelen çıt sesi

benjaminbuttom

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Arkadaşlar sorunum şu. Valorant - RDR2 veya GTA4 fark etmeksizin her oynadığım oyundan -çıktıktan-sonra (oyun içinde yapmıyor) kasadan 4. saniyeden gelen çıt sesini duyuyorum ve bu artık korkutmaya başladı. PSU'dan mı geliyor ondan da emin olamıyorum eğer öyleyse değiştirmeye çalışacağım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Sesi tam olarak göstermek için videoya kayıt aldım ve göndereceğim linke upload oldum izleyip de yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içini kontol edebilir misiniz hocam?
hocam defalarca kez kontrol ettim hatta kasanın camını açıp öyle de kullandım ama oyunları kapattıktan sonra ki bu ses hep geliyor ve nerden geldiğini bir türlü anlayamıyorum. ramları takarken ki çıkan sese benzeyen çıt sesi hep geliyor.

HDD mi kullanıyosunuz?
hem ssd hem hdd var. windows ve bir çok şey ssd de.

Bir sürü nedeni olabilir. Aşırı sıcaktan dolayı çıkabilir, statik elektrikden dolayı olabilir, ama büyük ihtimal HDD'de sıkıntı var.

HDD'yi çıkarıp dener misiniz bir de.

Bir sürü nedeni olabilir. Aşırı sıcaktan dolayı çıkabilir, statik elektrikden dolayı olabilir, ama büyük ihtimal HDD'de sıkıntı var.

HDD'yi çıkarıp dener misiniz bir de.
hocam hddyi çıkartıp tekrardan bir oyun açıp ses çıkıyor mu kontrol edeceğim. eğer sorun devam ederse sorun hangi parçada olabilir bilginiz var mı?

PSU olabilir 2. alternatif olarak.

Zaten 2 seçenek var gibi duruyor HDD ve PSU ikisi de değilse bir bilgisayarcıya göstermenizi öneririm.

Geri
Yukarı