Kasadan gelen garip ses

KRXAEN

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar 3 gün önce ilk sistemimi sipariş ettim elime ulaşınca FurMark testi uyguladım ekran kartı değerleri normaldi fakat dün ETS 2'ye girip dikey eşitlemeyi kapatınca kasadan garip bir ses gelmeye başladı, nedeni ne olabilir?

Yüksek ihtimal ekran kartı youtube ya yükleyip linkini atacağım
Ses nereden geldi tespit edebildin mi?
Furmark testinde gelmiyordu ets de dikey eşitlemeyi kapatınca gelmeye başlıyor
Fan hızı yükselince mi geliyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tiz, az ama rahatsız eden bir sesse büyük ihtimalle coil whine.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Coil whine.
Bunun spesifik bir nedeni olmaz. Benim kartımda, power limite ulaştığımda coil whine yapıyor. Aynı durum

Coil whine.
Bunun spesifik bir nedeni olmaz. Benim kartımda, power limite ulaştığımda coil whine yapıyor. Aynı durum olabilir.
Sistem 1 günlük zaten incehesaptan alındı garanti kapsamında olduğu için kartın değişimi yapılma ihtimali ne kadar sizce ?

Sistem 1 günlük zaten incehesaptan alındı garanti kapsamında olduğu için kartın değişimi yapılma ihtimali ne kadar sizce ?
Yok gibi bir şey. Coil whine'dan genelde değişim yapılmaz. Çünkü ciddi bir sorun değildir. Firmalar garanti sürecini uzatırda uzatır eğer değişim yapmayı kabul ederlerse.

Peki psu kaynaklı olabilirmi
Olabilir fakat sorununuz açık bir şekilde ekran kartı kaynaklı. Boşuna başka yerde aramayın. Bir de dediğim gibi PSU veya ekran kartı, fark etmez. Coil whine sebebiyle kolay kolay değişim yapmazlar, yapmayı kabul ettiklerinde de süreci uzatırlar. Boşu boşuna yorulursunuz.

Olabilir fakat sorununuz açık bir şekilde ekran kartı kaynaklı. Boşuna başka yerde aramayın. Bir de dediğim gibi PSU veya ekran kartı, fark etmez. Coil whine sebebiyle kolay kolay değişim yapmazlar, yapmayı kabul ettiklerinde de süreci uzatırlar. Boşu boşuna yorulursunuz.
Anladım çok teşekkür ederim
Hepinize teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Geri
Yukarı