Kasadan gelen kötü koku

192809

Kilopat
Kasamın fanlarından kötü koku geliyor. Yanık kokusu gibi değil de ısınmış plastik kokusu gibi. Kabloları kontrol ettim. Erime vb. bir durum yok. Kasa çok tozlu. Tozun yanması vb. koku yapar mı? PSU'm fena bir ünite değil. High Power 500W 80+ ne yapabilirim?

@192809 devamlı bu koku geliyorsa bir sıkıntıya işaret edebilir, güç kaynağını açmak, kontrol etmek biraz riskli işler o yüzden kendin uğraşma. Çok tozlu diyorsan bu da yapabilir o yüzden ilk işin kasaya tornavida, fırça, bez girişmek olsun. Elin yatkın değilse en basiti yalnızca RAM ve ekran kartını söküp ince bir fırça veya mikro fiber bez ile girişebilirsin. Saç kurutma makinesi soğuk üflüyorsa o da yardımcı olur bu esnada. Sonrasında test et koku hala geliyorsa güç kaynağını servise göndertmek en temizi olur.

Kasamın fanlarından kötü koku geliyor. Yanık kokusu gibi değil de ısınmış plastik kokusu gibi. Kabloları kontrol ettim. Erime vb. bir durum yok. Kasa çok tozlu. Tozun yanması vb. koku yapar mı? PSU'm fena bir ünite değil. High Power 500W 80+ ne yapabilirim?

Kasanı temizle.

Hemen gücü kesin. PSU kablolarına bir bakın, erime vb. bir durum var mı diye.
Ayrıca PSU'yu çıkartıp koklayın, yanık kokusu büyük ihtimalle PSU aygıtından geliyor.
Yanık kokusu yok demiş ama muhtemelen erimiş plastik kokusu dediği kablolardandır dediğiniz gibi.

Hemen gücü kesin. PSU kablolarına bir bakın, erime vb. bir durum var mı diye.
Ayrıca PSU'yu çıkartıp koklayın, yanık kokusu büyük ihtimalle PSU aygıtından geliyor.
Yok. PSU'dan gelmiyor koku. Kasayı açtım çıkarttım bir problem yok kablolarda vs. fanlardan geliyor koku PC ilk açıldığında. Çalıştıkça koku azalıyor hatta kalmıyor. 1 haftadan uzun süredir kullanıyorum bu şekilde. Kokuyu keşfedeli 1 haftayı biraz geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı