Kasadan oyuna girince ses geliyor

tolkien

Kilopat
Merhaba, yeni bir bilgisayar topladım. Kasam, anakartım, işlemcim, işlemci fanım ve RAM'lerimi yeni aldım. Bunun haricinde ekran kartı, PSU ve HDD eski bilgisayarımdan.

Eski bilgisayarımda özellikle yük altındayken bir ses geliyordu ve bu ses bu bilgisayarımda da gelmeye devam ediyor. Dediğim gibi özellikle yük altında, oyunlara girdiğimde oluyor. Bu sesi kaydettim. Bu ses genelde ilk girdiğimde oluyor 5-6 dakika sürüp sonrasında kesiliyor. Bilgisayar kasası yük altında değilken de hafif sesli ve titreşimli çalışıyor ama bu şekilde bir ses çıkartmıyor.

Yük altına sokmadığın için olabilir belki emin değilim, dinleyip sesin geldği fan hangisi emin olman lazım, psu aşağıda olduğu için kolayca anlarsın zaten ses nereden geliyor. Bunun dışında içerideki bir şeye de takılıyor olabilir.

Mesela bütün gece fifa 23 oynadım. Bir kere bile ötmedi. Tuhaf gerçekten. Bazı günler ötüyor bazı günler ötmüyor.

Mesela bütün gece fifa 23 oynadım. Bir kere bile ötmedi. Tuhaf gerçekten. Bazı günler ötüyor bazı günler ötmüyor.
Fifa 23 pek sistemini zorlayacak bir oyun değil, sistemi stres testine falan sokarak ya da RDR2, Cyberpunk gibi oyunlarda tam yüke sokarak denemen daha doğru olur.
Ek olarak sistemin ne ?

Fifa 23 pek sistemini zorlayacak bir oyun değil, sistemi stres testine falan sokarak ya da RDR2, Cyberpunk gibi oyunlarda tam yüke sokarak denemen daha doğru olur.
Ek olarak sistemin ne ?
Fifa 23 özellikle bu sene sistemi zorlayan bir oyun. Sırf bu yüzden sistemi yükselttim. Dün gece dying light 2 oynadim. Onda da hiç ötmedi. Bazi günler ise hiç susmuyor. O kadar siddetli ötüyor ki oyunu kapatmam gerekiyor.

AMD Ryzen 5600
GTX 1060 6 GB
16 GB Ram
Asus Prime B-550M-K
Zalman 600W PSU

Fifa 23 özellikle bu sene sistemi zorlayan bir oyun. Sırf bu yüzden sistemi yükselttim. Dün gece dying light 2 oynadim. Onda da hiç ötmedi. Bazi günler ise hiç susmuyor. O kadar siddetli ötüyor ki oyunu kapatmam gerekiyor.

AMD Ryzen 5600
GTX 1060 6 GB
16 GB Ram
Asus Prime B-550M-K
Zalman 600W PSU
İlginç cidden, dinleyip tespit etmek dışında bir çözüm bulamıyorum.

Bir şey oyuna girince yavaştan hızlanmaya başlıyor. Fanlar çok hızlanınca ona değen bir şeyin sesi gelmiyor. Tüm fanlarınızı kontrol edin. Gerekirse işlemci fanını söküp takın. Hepsini yapınca olmadıysa PSU'ya bakın derim.

Bir şey oyuna girince yavaştan hızlanmaya başlıyor. Fanlar çok hızlanınca ona değen bir şeyin sesi gelmiyor. Tüm fanlarınızı kontrol edin. Gerekirse işlemci fanını söküp takın. Hepsini yapınca olmadıysa PSU'ya bakın derim.

Ekran kartı ya da psu. Eski parçalarımdan birisi ötüyor. Şu an oyunda değilim sesli çalışıyor mesela. Günden güne farklılık gösteriyor.

Sorunum kendi kendine düzelmişti fakat yeniden aynı sesler geliyor. Bunu nasıl tam olarak çözebilirim?

Geri
Yukarı