Kasadan tiz bir ses geliyor

bdrhncagriozdmrr

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok dikkatli dinlerseniz bir ses var. Kasam böyle ve ekran kartı çalışmıyor sistem boşta. Camı açıp videodaki sesi kaydetmedim. Kasanın yukarısındaki hava filtresinin üstüne koyarak videoyu çektim. İşlemci fanı çalışırken fanın arkasından geçen kablo hiçbir şekilde değmiyor çünkü kablo hareket etmiyor hiç. Ayırt etmek de zor iş, acaba kasanın fanlarından mı geliyor yoksa işlemci mi çözemedim.

1670864575923.png

Eğer isterseniz fanı ASUS Allsuite 3'ten Full çalıştırıp sesi atabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok dikkatli dinlerseniz bir ses var. Kasam böyle ve ekran kartı çalışmıyor sistem boşta. Camı açıp videodaki sesi kaydetmedim. Kasanın yukarısındaki hava filtresinin üstüne koyarak videoyu çektim. İşlemci fanı çalışırken fanın arkasından geçen kablo hiçbir şekilde değmiyor çünkü kablo hareket etmiyor hiç. Ayırt etmek de zor iş, acaba kasanın fanlarından mı geliyor yoksa işlemci mi çözemedim.

Eki Görüntüle 1600989

Eğer isterseniz fanı ASUS allsuite 3'ten Full çalıştırıp sesi atabilirim.

Coil whine olabilir hocam.

Benimde kasamda böyle bir ses çıkıyor o gayet normal diye biliyorum. Ama o ses eğer daha yüksek seste daha şiddetli olursa bir sorun var demektir. İçiniz rahat olabilir.

Benim de kasamda böyle bir ses çıkıyor o gayet normal diye biliyorum. Ama o ses eğer daha yüksek seste daha şiddetli olursa bir sorun var demektir. İçiniz rahat olabilir.

Hocam ekran kartı dönmediği için ses sadece işlemciden geliyor sanırım. Kasanın 4 fanını kapatmanın sonra geri açmanın yöntemi var mıdır acaba? Ayrıca ekran kartım çalışmaya başlayınca oyun menülerinde kendisini 500MHz sabitliyor ve aynı bunun gibi çok cızırtı çıkıyor. Sanırım o coil whine ondan eminim. Fakat coil whine zararı yok diye biliyorum o yüzden bir şey yapmadım.(ASUS Dual RX 6700 XT)

Hocam ekran kartı dönmediği için ses sadece işlemciden geliyor sanırım. Kasanın 4 fanını kapatmanın sonra geri açmanın yöntemi var mıdır acaba? Ayrıca ekran kartım çalışmaya başlayınca oyun menülerinde kendisini 500MHz sabitliyor ve aynı bunun gibi çok cızırtı çıkıyor. Sanırım o coil whine ondan eminim. Fakat coil whine zararı yok diye biliyorum o yüzden bir şey yapmadım.(ASUS Dual RX 6700 XT)

İşlemciden cw sesi geldiğini ilk defa duyuyorum. Ses kartınızdan geliyordur. Fanları durdurmak için yazılımdan kapatabilirsiniz ama sanırım öyle bir fanlara sahip değilsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı