Kasadan uğultu sesi geliyor

RematX

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda ekran gitti bende kasanın üzerindeki yeniden başlatma tuşuna basarak PC yaniden başlattım tam Windows açılırken yüksek ihitmalle fanların galiba vuuuuuu diye ses geldi neden olabilir ve ileride bir sıkıntı oluşur mu? Yardım ederseniz sevinirim.

Sistem Özellikleri ;
BİOSTAR B450 anakart
BİOSTAR Rx570 8gb ekran kartı
Ryzen 5 1600 Six-Core Processor 3,20Ghz (Boost yapılmadı )
Panter 16gb (8x2) 3000Mhz ram

Not : Ses bir anda geldi ben kapatınca gitti şuana kadar ses gelmedi

Son düzenleme:
Ekran kartı fanı maximum devire çıkmıştır ondan ses gelmiştir istersen AMD'nin performans menüsündeki (tam yerini hatırlamıyorum) fan kontrol yazılımı ile fanın devrini yükselt sonuna kadar dinle o olduğunu anlayacaksın.

Hocam ekranda takılma olduktan sonra mı geldi ve şuan tekrar etmiyorsa normaldir sorun teşkil etmiyor.
Oyun oynarken ekran gitti kasadaki res tusuna basıp res attım winsows attıktan 2 3 sn sonra vuuu diye ses geldi
Ekran kartı fanı maximum devire çıkmıştır ondan ses gelmiştir istersen AMD'nin performans menüsündeki (tam yerini hatırlamıyorum) fan kontrol yazılımı ile fanın devrini yükselt sonuna kadar dinle o olduğunu anlayacaksın.
Bende bulamaddım

Dosya Ekleri

• ressim.png
    ressim.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 49
Fanlar yüksek devire çıkmış. Abimizin dediği gibi bir kaç defa kapa aç yapın aynı ses varmı yok mu diye yoksa fanlar 2 3 sn line maximum devir yaptığından dolayı ses olmustur.

Hocam, kısa süreli bir ses ise problem olmaz. Reset atma sonrası olabilir. İlk olarak fanlar biraz daha hızlı çalışmış.

Hocam, stabil çalışıyorsa hiçbir şey yapmayın. Reset atma sonrası oluşmuş geçici bir durum.

Kardeşim stres testi yap OCCT(tüm sistem test), FurMark (ekran kartı) ile ekran kartı ve işlemciye yük bindir ısı yüksek olduğu için sıkıntı çektiğini düşünüyorum zaten testte de ısındığı için sesi duyacaksın.
RX570 sürücüsü de sıkıntı çıkarmış olabilir.
Yani sorun ısı.

Kardeşim stres testi yap OCCT(tüm sistem test), FurMark (ekran kartı) ile ekran kartı ve işlemciye yük bindir ısı yüksek olduğu için sıkıntı çektiğini düşünüyorum zaten testte de ısındığı için sesi duyacaksın.
RX570 sürücüsü de sıkıntı çıkarmış olabilir.
Valorant oynadığım sırada oldu maçtayken ısıyı merak edip kontrol etmek için menuden baktığımda ısı 60 68 arasındaydı
Valorant oynadığım sırada oldu maçtayken ısıyı merak edip kontrol etmek için menuden baktığımda ısı 60 68 arasındaydı
Grafikler en yüksekte idi

Yeni konular

Geri
Yukarı