Kasadan zırrrr diye ses geliyor.

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Son 2-3 haftadır arada yaşıyorum olayı ayrıntılı anlatayım.

İlk geldiğinden anlam veremedim, hemen fişi çektim açtım kasayı temizledim ekran kartını taktım, ekran kartının güç kablosunu takmayı unutmuştum, neyse o şekilde taktım kapağınıda kapattım, baktım gene aynı ses ekranda görüntü yok ama biostan tek bip geldi sonra kapadım gene pc yi, baktım ne eksik diye ekran kartının kablosunu taktım. Açtım gene pc yi açıldı sıcaklıklar falan 10 derece düşmüştü.

1 hafta sonra gene oldu bu sefer acaba neyden oluyor diye baktım. Kasayı açtığımda o ses yoktu ama kapağını taktığım da gene gelmişti. İşte o günüde öyle atlattık. Asıl olay dün oldu, pc uykuya geçmişti(sanırım) açtım pc aynı ses çektim fişi gene taktım. Tepki yok kasayı açtım gene tepki yok anakartın güç ışığı yanıyordu. Kabloyu çekmedim bu sefer güç kaynağının on/off tuşundan kapattım bekledim bekledim anakarttaki ışık gitmedi. Bende çektim kabloyu ışık söndükten sonra bir daha taktım bu sefer açıldı.

Kasanın fotoları bunlar, şu kapaktaki borudan şüpheleniyorum. Akım dalgalanması falan da olabilirmiş. prizlerde biraz sıkıntı var bir şeyler takarken ışık çıkartıyor, pc kablosunuda takarken cızırdıyor.

Screenshot_2.jpg

Screenshot_79.jpg

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de oluyordu. Elektrikle ilgili olduğunu düşünüyorum. Kabloları yerine iyice monte et.

Kabloları kontrol ettim monte edildide acaba benim bu prizlerdenmi kaynaklık 7-8 yıllık priz, bazıları çalışmıyor bazılarında ışıklar çıkıyor cızırdıyor falan.

Not: Fotolar gitmiş, kurallarda eğer fotolar gözükmez ise ceza alır diye bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam, ben siteye yükledim. Gene düzenleyeyim bakalım gelecek mi.

Fotoğraflar da sıkıntı yok, gözüküyor. Benim yaşadığım binada ki prizler yaklaşık 20 yıllık, benim ki de fişi takınca ışık çıkartıyor. Kasanın arkasında bulunan güç kaynağı kablosunu sağa sola çekiyorum ses kesiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı