Kasalar genelde sesli mi çalışır?

Yazın 4070ti alacağım büyük ihtimalle onların 0db ve ses sıcaklık konusu iyimiş. İşlemci için de sıvı soğutucu düşünüyorum.
Artic p12 fans?
Noctua?
Güzel hava akışlı cooler master? bir kasa
mesh front panel pc case

yaptığım araştırmalar da bu yönde.
Bende sanırım baya hassasım bu ses konusunda sırf bu yüzden 4 tane noctua a12 fanlarından aldım kasam için ve 4070ti in fan ayarlarını resimdeki gibi yaptım. Belirli bir sıcaklığa çıkınca maalesef kademeli olarak artmak yerine direk %30 dan başlıyor. %30 da 38-42 Db arası bir ses çıkartıyor ve beni biraz rahatsız ediyor. Şuan en azından GPU 60dereceye çıkana kadar ses falan duymuyorum hiç.
1678987925376.png

Bende sanırım baya hassasım bu ses konusunda sırf bu yüzden 4 tane noctua a12 fanlarından aldım kasam için ve 4070ti in fan ayarlarını resimdeki gibi yaptım. Belirli bir sıcaklığa çıkınca maalesef kademeli olarak artmak yerine direk %30 dan başlıyor. %30 da 38-42 Db arası bir ses çıkartıyor ve beni biraz rahatsız ediyor. Şuan en azından GPU 60dereceye çıkana kadar ses falan duymuyorum hiç.
Eki Görüntüle 1703905
38-42db o kadar çok mu ya karşılaştırma yapamadım pek youtubea baktım fısıldama sesi deniyor da. Bilemedim. Bir de 4070 ti modellerinde hali hazırda 0db teknolojisi yok muydu?

38-42db o kadar çok mu ya karşılaştırma yapamadım pek youtubea baktım fısıldama sesi deniyor da. Bilemedim. Bir de 4070 ti modellerinde hali hazırda 0db teknolojisi yok muydu?
Aynen 0db ile çalışıyor sadece ben 60 dereceye kadar 0 da kalsın diye öyle bir ayar yaptım. Elden ring de 54 58 derece arası oynuyorum mesela 0db ile.
40db çok sesli olmasada beni rahatsız ediyor ondan böyle birşey yaptım ve bence fısıldama sesi gibi değil belki benim galax 4070ti böyledir bilmiyorum.

Aynen 0db ile çalışıyor sadece ben 60 dereceye kadar 0 da kalsın diye öyle bir ayar yaptım. Elden ring de 54 58 derece arası oynuyorum mesela 0db ile.
40db çok sesli olmasada beni rahatsız ediyor ondan böyle birşey yaptım ve bence fısıldama sesi gibi değil belki benim galax 4070ti böyledir bilmiyorum.
Heee anladım hocam mantıklıymış aslında. Sistemi atablr misin acaba dorun olmazsa? Özelliklerini.

😄 İyi ki birbirimizi bulmuşuz hocam Artics P12 bana da çok güzel geldi. Bütçe ne kadar oynar biliyor musunuz? Sessizlik için verebilirim bu miktarı ek olarak umarım. He bir de sıvı soğutma düşündünüz mü?

Noctua Artic'in indirimde bulduğunuz zamana göre 2 ile 3 katı arası değişiyor fan başına. Şu an Amazon'da Noctua austria satıyor. Tanesi 550 liraya geliyor vergi kargo dahil. Noctua PWM 220 liraya denk geliyor şu an. Sıvı soğutmadan haz etmiyorum. En azından AiO dediğimiz hazır olanları. Tavana taksan ekran kartının ısınan havasına maruz kalıyor. Öne taksan içeri serin hava girişi azalıyor. Hava akışı güzel olan kasada hava soğutmanın yine de iş yapacağına inanıyorum ama Intel'lerde ne olur ne biter bilemiyorum.

Benimki uçak motoru gibi ses çıkarıyor. Kapılar açıksa evin diğer ucundan bile duyarsın, o derece.

Yazın 4070ti alacağım büyük ihtimalle onların 0db ve ses sıcaklık konusu iyimiş. İşlemci için de sıvı soğutucu düşünüyorum.
Artic p12 fans?
Noctua?
Güzel hava akışlı cooler master? bir kasa
mesh front panel pc case

yaptığım araştırmalar da bu yönde.
Reis bende var 4070 ti az olsa da ses çıkartıyo

Reis bende var 4070 ti az olsa da ses çıkartıyo
Hocam kasa zaten masanı altında duucak bir de eğer olmadı şu ses yalıtım süngerimsi örgümsü şeyler varmış onları alırım diye düşünüyorum. Ben oyun oynarken kulaklık takılı da odadaki diğer kişileri rahatsız etmeyecek düzeydeyse sorun yok. (1.5 metre uzaktan)

Yeni konular

Geri
Yukarı