PC neden sesli çalışır?

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar, PC'yi ilk topladığımda hiç ses yoktu. Tabii o zaman HDD'yi takmamıştım, HDD'yi taktıktan sonra ses artışı oldu. Normal midir? Fana kulağımı dayadım, ondan gelmiyor. Zaten şu an sadece egzoz fanı var. Boşta 29-30 derece arası çalışıyor. GTA V'te 50 derece falandı galiba. Normal mi bu?

HDD eski ise normaldir. Bu arada aynı klavyeyi aldım nasıl bir klavye?

Gayet güzel, yay sesi hiç yok bende num pad olmaması da kompaktlık katmış oda artı bir yönü, modlar fazla karanlıkta efsane görünüyor ses zaten güzel Outemu Blue Switch var ben 190'a almıştım gayet F/P.

Arkadaşlar, PC'yi ilk topladığımda hiç ses yoktu. Tabii o zaman HDD'yi takmamıştım, HDD'yi taktıktan sonra ses artışı oldu. Normal midir? Fana kulağımı dayadım, ondan gelmiyor. Zaten şu an sadece egzoz fanı var. Boşta 29-30 derece arası çalışıyor. GTA V'te 50 derece falandı galiba. Normal mi bu?

Normal hocam, Allah o HDD'lerin belasını versin. Ses belasından bende bıktım...

Sıcaklıklar normal.
HDD, içerisinde dönen bir disk ve yay hareketi yapan bir kafa bulunduğu için çalışırken ses çıkarabilir. Fan sesinden baskın bir ses çıkartması normalde iyiye işaret değildir. 10 yıldan eski bir HDD ise belki normal karşılanabilir.

Normal hocam, Allah o HDD'lerin belasını versin. Ses belasından bende bıktım...

Vallahi hocam ilk gün sepsessizdi, SSD ve tek fan haliyle ama ertesi gün bu HDD'yi taktım gece bayağı bir ses çıkartıyor, ama depolama yönünden rahatlattı gerçekten.
Siz ucuza almışsınız. Dün 260 TL'ye aldım :(

Hayırlı olsun hocam ama indirim vardı keşke o zaman denk getirebilseydiniz.

Sıcaklıklar normal.
HDD, içerisinde dönen bir disk ve yay hareketi yapan bir kafa bulunduğu için çalışırken ses çıkarabilir. Fan sesinden baskın bir ses çıkartması normalde iyiye işaret değildir. 10 yıldan eski bir HDD ise belki normal karşılanabilir.

Hocam bu HDD'nin sağlık durumuna vs nereden bakabilirim?

Geri
Yukarı