Kasalarda kullanılan gereksiz RGB aydınlatmalar

depoxx

Centipat
Kasalarda kullanılan RGB aydınlatmaların insanların gözünü boyama amaçlı olduğunu düşünüyorum. Hazır sistem alacak ve sistem toplayacak insanların bir kısmı "RGB varsa iyidir" mantığı ile cihaz alıyorlar. Şirketler de bu durumu bildiği için fiyatı arttırıyorlar diye düşünüyorum.

Sizce RGB aydınlatma var diye fiyat yükseltmesi yapan şirketler var mıdır? Şahsen ben RGB olmayan bir kasa istiyorum. Ve şundan da eminim ki RGB piyasada tutulmasaydı kasa fiyatları daha ucuz olabilirdi.

Kasalarda kullanılan RGB aydınlatmaların insanların gözünü boyama amaçlı olduğunu düşünüyorum. Hazır sistem alacak ve sistem toplayacak insanların bir kısmı "RGB varsa iyidir" mantığı ile cihaz alıyorlar. Şirketler de bu durumu bildiği için fiyatı arttırıyorlar diye düşünüyorum.

Sizce RGB aydınlatma var diye fiyat yükseltmesi yapan şirketler var mıdır? Şahsen ben RGB olmayan bir kasa istiyorum. Ve şundan da eminim ki RGB piyasada tutulmasaydı kasa fiyatları daha ucuz olabilirdi.
Değerli düşüncelerinizi yazarsanız okumaktan zevk alırım.
Bence alakası yok. Bir kere RGB aşırı başka bir şey zevk meselesi. Ve RGB fanlar pahalı olmalı zaten. 3 gün 5 kişi uğraşsanız kumandalı RGB yapamazsınız. O baya emek istiyor ve kasalarda bence çok güzel duruyor. Normal kasalar hala ucuz zaten 300TL gibi fiyatlarda.

Dış görünüşe çok önem veren bir toplum olduğumuz için görüntüsü güzelse, kasada çizik yoksa iyidir mantığıyla hareket ediyoruz. Kimse sistem özelliklerine detaylı bakmıyor.

RGB sistem iyidir diye bir algı maalesef var ve bir türlü kırılamıyor ama şu da bir gerçek ki RGB gerçekten hoş duruyor.

Fazla oynayacağını düşünmüyorum fiyatın. LED ne kadar pahalı olabilir ki?
Hocam LED pahalı değil haklısın fakat ışıklı mışıklı deyip insanların gözü boyanabiliyor. Mesela 2 tane aynı model araba düşün bir araba gri diğeri parlak kırmızı renk. İlk dikkat çeken kırmızı araba olur, çok dikkat çektiği için daha pahalı olabilir.

Benim için Rgb önemli değil Rgb'lerin aynı anakarta bağlanıp sekronize edilebilmesi önemli bunun için aynı özelliklerde bir sistem almak istesem bile fiyat artabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı