Mesh kasalarda toz filtresinin önemi

Bu kasayı kullanıyorum. Bu kasaya toz filtresi takabilir miyim?
Kasanın içinden, fanların arkasına bunları takarsanız gayet iş görür.

Camı çıkartıp olur mu sizce?
Camı çıkartıp araya toz filtresi koymak ne kadar katkı sağlar bilmiyorum hocam. Ben senin kasana sahip olsaydım ön panel çıkartılamıyorsa kırıp sineklikle mesh panel + toz filtresi kullanırdım ama uğraşmak gerek. :D
Hocam öncelikle konu için teşekkür ederim. Yararlı ve güzel bir konu. 4 aydır temizlemediğim toz filtresini bu konuyu görmeyip temizlemesem tozlar kendi bağımsızlığını kuracaktı. @BerkayZ87 hocam sizin toz filtresindeki tozlar bağımsızlığını ilan etmek üzereymiş :D
2 hafta sonucu biriken toz bu, 2 ay ellemesem büyük ihtimal sistem 150 derece görürdü. :D

Hocam kasanızdan memnun musunuz? Benim de düşündüğüm kasalardan biri. Özellikle beyaz rengi çok hoş. Kablolama rahatlığı, havadarlık, soğutma gibi konularda sizi memnun etti mi?
Bayağı memnunum. Kablo kanalları gayet yeterli. Modüler olmayan PSU kullanmama ve HDD kafesini çıkarmamama rağmen sorun yaşamadım. Sonrasında HDD kafesini söktüm ve PSU bölümü çok rahatladı. Mid-Tower kasaların kırpılabilecek yerlerini kırparak tam olması gereken boyutta kasa yapmışlar bence. Ekran kartının sığacağına eminseniz yer anlamında sorun yaşatmaz. Plastik kullanımı neredeyse yok. Hava sirkülasyonu AirFlow modelinde çok iyi. Diğer modelini bilmiyorum ama o da muhtemelen kötü değildir. Çünkü ön panelin yanında 1,5 cm civarı boşluk var. Yanında gelen fanlar sıvı soğutmada bile kullanılabilecek tipten. Fanlar 3 pin geliyor haberiniz olsun. Ayrıca orta fan ve diğer fanların bir kısmı doğrudan ekran kartına üflüyor ve herhangi bir ısınma sorunu yaşamadım.

Benim kasanın üst kısımdaki filtresi kırıldığı için boş haftada bir tozunu alırım ama ön kısımdaki paneli çıkartıp temizleyemiyorum.

Çıkartabilen varsa da söylerse sevinirim ayrıca.
Kasa Dark Diamond Pro Mesh.
Benim kasanın üst kısımdaki filtresi kırıldığı için boş haftada bir tozunu alırım ama ön kısımdaki paneli çıkartıp temizleyemiyorum.

Alttaki boşluktan asılıtsanız çıkar.

Sanırım bu toz kapmasını hiç engelleyemeyeceğiz :D Yeni kasaya sistemimi kurdum ve anında tozlanmaya başladı, gerçi salonda olduğum için olabilir. Büyük ihtimalle yeni işlemcim gelince ana odama taşıyacağım, hem serin hem de eşya olmadığı için toz yok :) Bakalım göreceğiz, bu arada toz filtrenizi sevin arkadaşlar birçok ağır yükten kurtarıyor :D

Sanırım bu toz kapmasını hiç engelleyemeyeceğiz :D Yeni kasaya sistemimi kurdum ve anında tozlanmaya başladı, gerçi salonda olduğum için olabilir. Büyük ihtimalle yeni işlemcim gelince ana odama taşıyacağım, hem serin hem de eşya olmadığı için toz yok :) Bakalım göreceğiz, bu arada toz filtrenizi sevin arkadaşlar birçok ağır yükten kurtarıyor :D
Mesh kasaysa kaçarı yok, her türlü tozlanıyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı