Kasamdan dumanlar çıkıyor

İşlemci sıcaklıklarımın yüksek olması sebebiyle termal macunu yenileyeyim deyip soğutucuyu söktüm ve macunu yenileyip geri taktım. Güç düğmesine bastım ve arka kapaktan beyaz dumanlar yükselmeye başladı. Dumanlar yükselmeden önce fanların ve pompanın RGB'lerinin yanmadını görüp kumandayla açmaya çalıştım ama açılmadılar. Ne yapacağım? Tekrar çalıştırmalı mıyım? Sıvı soğutma mı gitti yoksa anakart mı? Nasıl öğrenebilirim? Ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Sıvı soğutma diye düşünüyorum.

Muhtemelen RGB'yi yanlış voltajlı çıkışa bağladınız o nedenle kablo yandı.
Yani ARGB çoklayıcı vardı hocam her zamanki taktığım çoklayıcı ama neden oldu bilmiyorum.
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız sisteminizde üst düzey ve Türkiye şartlarında alınması zor, bayağı korkmuşsunuzdur sisteme bir şey oldu mu diye.

Sağ olun hocam teşekkürler, evet gerçekten korktum zaten tekrar alabilecek gücüm de yoktu. Yalnız şu an nereden geldiğini anlayamadığım bir dıt dıt sesi geliyor kasadan. Bu sanırım kötüye işaret. Donanımların tamamı çalışıyor ama bu dıt sesi hayra alamet değil diye duymuştum. Bu dıtların sayısına göre sayın diyorlar ama nasıl sayayım ki ben bunu :D
Bu fan kontrolcü USB'ye bağlı mı? Bağlı ise onu çıkar kontrolcü gitmişe benziyor.

Yok hocam fan kontrolcü değil. ARGB güç kablolarının kontrolcüsü. USB ile işi yok.

Yani ARGB çoklayıcı vardı hocam her zamanki taktığım çoklayıcı ama neden oldu bilmiyorum.

Sağ olun hocam teşekkürler, evet gerçekten korktum zaten tekrar alabilecek gücüm de yoktu. Yalnız şu an nereden geldiğini anlayamadığım bir dıt dıt sesi geliyor kasadan. Bu sanırım kötüye işaret. Donanımların tamamı çalışıyor ama bu dıt sesi hayra alamet değil diye duymuştum. Bu dıtların sayısına göre sayın diyorlar ama nasıl sayayım ki ben bunu :D

Yok hocam fan kontrolcü değil. ARGB güç kablolarının kontrolcüsü. USB ile işi yok.
Anakartın EZ debug ledlerine baktınız mı?

Bence fan rulmanlarından kaynaklanıyor olabilir.

Hocam peki bu Lian Li kablom hakkında ne yapabilirim? Lian Li ile mi iletişim kurmalıyım yoksa ince hesap ile mi? Ekran kartı ve anakart bağlantı kabloları almıştım ikisini de göndermeli miyim? Sadece bir bağlantı kablosu zarar gördü ama yenisini nasıl tedarik edebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı