Kasamdan garip ses geliyor

saylonq

Centipat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance LPX x2 8gb ram
SSD veya HDD modeli
adata su630 480 gb ssd [harddisk yok]
Ekran kartı
1660 super asus strix 6 gb
Anakart
gigabyte b450m s2h
İşlemci
ryzen 5 2600
Öncellikle merhaba. Benim sorunum kasamı yeniden başlattığımda bir kere bu sesten geliyor ama Valorant oynarken bu ses plak gibi takılıyor ve o sırada ekranım gidiyor. Kasamın RGB'leri ve fanları dönmeye devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant oynarken önce arkadaşlarımın DC'den sesleri gidiyor ve 1 dakika sonra bilgisayar ufak ufak droplar yiyor baktı kendini toparlayamıyınca yukarıda bahsettigim şey meydana geliyor.

Not: PSU Corsair VS550 idi sorunun bundan kaynaklandıgını düşündüm ve PSU değiştirdim ama hâlâ devam etmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle merhaba. Benim sorunum kasamı yeniden başlattığımda bir kere bu sesten geliyor ama Valorant oynarken bu ses plak gibi takılıyor ve o sırada ekranım gidiyor. Kasamın RGB'leri ve fanları dönmeye devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant oynarken önce arkadaşlarımın DC'den sesleri gidiyor ve 1 dakika sonra bilgisayar ufak ufak droplar yiyor baktı kendini toparlayamıyınca yukarıda bahsettigim şey meydana geliyor.

Not: PSU Corsair VS550 idi sorunun bundan kaynaklandıgını düşündüm ve PSU değiştirdim ama hâlâ devam etmekte.

HDD bir sorun var.

tamamdır hard disk sentinel yapıcam böyle sesler ssd gibi parçalardan çıkar mı
SSD içerisinde hareketli parça yoktur arkadaşım, flash diskte olduğu gibi içerisinde pcb üzerine memory parçaları lehimlidir. Senin sorunun fanlarından birine kablo çarpıyor gibi görünüyor. Eğer ışıklı bir ortamda bize makinanı çekebilirsen sorunu anlamaya çalışabiliriz

Geri
Yukarı