Kasamdan garip ses geliyor

saylonq

Centipat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance LPX x2 8gb ram
SSD veya HDD modeli
adata su630 480 gb ssd [harddisk yok]
Ekran kartı
1660 super asus strix 6 gb
Anakart
gigabyte b450m s2h
İşlemci
ryzen 5 2600
Öncellikle merhaba. Benim sorunum kasamı yeniden başlattığımda bir kere bu sesten geliyor ama Valorant oynarken bu ses plak gibi takılıyor ve o sırada ekranım gidiyor. Kasamın RGB'leri ve fanları dönmeye devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant oynarken önce arkadaşlarımın DC'den sesleri gidiyor ve 1 dakika sonra bilgisayar ufak ufak droplar yiyor baktı kendini toparlayamıyınca yukarıda bahsettigim şey meydana geliyor.

Not: PSU Corsair VS550 idi sorunun bundan kaynaklandıgını düşündüm ve PSU değiştirdim ama hâlâ devam etmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynen psu degil değiştirildi çünkü öncekindede oluyodu hala oluyor

fanlardan degil çünkü göbeklerinden fanları durdurdum bi parçanın içinden geliyor ama bulamadım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ekran kartımdan oldugunu düşünüyorum yeniden başlatırken çıkan ses

Son düzenleme:
Arkadaşların dediği gibi herhangi bir fanın bir kabloya sürtme sesine çok benziyor. Ama fanları kontrol ettim diyorsunuz. PSU değiştiğine göre PSU fanı olamaz.

Peki ekran kartı fanlarından geliyor olabilir mi?

Normalde bu ses yok değil mi? Tam oyun oynarken sıkıntılar başlıyor ve bu sesi mi duyuyorsunuz? Normalde duymamanızın sebebi ekran kartında Zero RPM özelliği varsa fanlarınızın yük altında olmadığı zaman dönmüyor oluşu olabilir. Fanlar dönmeye başlayınca da bu ses çıkmaya başlıyor olabilir.

oyunda duymuyorum az önce msı after burnerdan fanları fulledim ses yoktu fanlardan degil bir parçanın içindeki ses bunu yapıyo

bilgisayarı hep yeniden başlat diyince başlarken o ses bir kere çıkıyor

ama valorant oynarken reset attıgında bazn direk atıyor bazen ekran siyah oluyor kasa çalışır durumda fanlar dönüyo o yt attıgım ses plak gibi takılıyoR

Tamamdır Hard Disk Sentinel yapacağım böyle sesler SSD gibi parçalardan çıkar mı?

HDD sen gelir SSD'den değil.

Hayır sadece ses degil bakın Valorant oynarken PC bir anda reset atıyor önce DC'den arkadaşlarımın sesi gidiyor sonra PC drop yiyor böyle art arda baktı kendini toparlayamıyınca reset atıyor sonra sizlere paylaştıgım videodaki gibi ses plak gibi takılıyor

Ve PC yeniden başlat dedigimde bu ses bir kere çıkıyor açılışta

Işık varken video atın ve kasanın içini gösterin lütfen

Son düzenleme:
merhaba geçenlerde ssd aldım ve pc ye format atıp oynadım valorant çok girmiyodum işlerim vardı ondan sonra valorant girmeye başladım ve pc gene kendine reset attı ssd samsung 980 m2 windowsu herşeyi ona kurdum önceki ssdim adata su630 şuanda onda hiçbirşey kurulu degil bomboş dün işlemcimi amdnin kendi uygulamasından oc yaptım fortnite oynarken pc kapandı aynı valorantda olur gibi kasadan gene ses geliyordu yani sorunu hala çözemedim parça degişikligi yapacam fakat işlemciyi overclocklamadan önce o oyunda bişey yoktu overclockladım ve 10 dakka içinde kapandı işlemci diye düşünüyorum kasamın fanları dönüyodu hızlı bi şekilde fakat ekranda görüntü yoktu ve ekran kartından geliyo ses eminim sizce değiştirmem gereken parça hangisi karar veremedim
ramlerimi 3 saate yakın test ettim onlarda bişey yok psumu ve ssdimi değiştirdim sorun hala devam etmekte yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba geçenlerde SSD aldım ve PC'ye format atıp oynadım Valorant çok girmiyordum işlerim vardı ondan sonra Valorant girmeye başladım ve PC gene kendine reset attı SSD Samsung 980 M.2 Windows'u her şeyi ona kurdum önceki SSD'im Adata SU630 şu anda onda hiçbir şey kurulu degil bomboş dün işlemcimi AMD'nin kendi uygulamasından OC yaptım Fortnite oynarken PC kapandı aynı Valorant'ta olur gibi kasadan gene ses geliyordu yani sorunu hala çözemedim parça degişikligi yapacağım fakat işlemciyi overclocklamadan önce o oyunda bir şey yoktu overclockladım ve 10 dakika içinde kapandı işlemci diye düşünüyorum kasamın fanları dönüyordu hızlı bir şekilde fakat ekranda görüntü yoktu ve ekran kartından geliyor ses eminim sizce değiştirmem gereken parça hangisi karar veremedim
RAM'lerimi 3 saate yakın test ettim onlarda bir şey yok PSU'u ve SSD'imi değiştirdim sorun hala devam etmekte yardımlarınızı bekliyorum.

OC yanlış olabilir.

Geri
Yukarı