Kasamdan gelen yüksek fan sesi

tmblhyvn

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben yaklaşık iki sene önce Technopat'ın 1500 TL sistem toplama rehberindeki AMD APU 7890K'lı sistemi topladım. Videodaki bileşenlerle hemen hemen aynı bileşenleri kullandım yalnız Akasa'nın fanını kullanmadım. İşlemcinin kendi fanını kullandım ve doğru toplayamama riskinden dolayı bilgisayarcıya toplattım. PC'nin fan sesi Technopat videosundan ve diğer toplayanların videolarından izlediğime göre yüksek geldi bana ama rahatsız edici seviyede değildi. Birkaç ay sonra PC'yi açtığımda tar tar tar diye acayip bir sesle karşılaştım başta ne yapacağımı bilemedim ama bir süre bekledikten sonra PC'yi kapatıp açtım ve ses gitti. Bu birkaç haftada bir falan tekrarlamaya devam etti ama çok sık olmadığı için fazla önemsemedim yani içini açtım falan ama sorunun kaynağını tespit edemedim fakat son zamanlarda iki günde bir bu sesle karşılaşıyorum. 5 dk ısınıp reset atınca ses gidiyor ancak bu sorunla ilgili bir fikri varsa çözüm önerisi olan varsa yardım ederseniz çok sevinirim (Dediğim gibi normalde de fan sesi hissediliyor ama bu ses şantiye sesi gibi bir ses)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı