Kasamı bozmadan nasıl temizleyebilirim?

PC213

Centipat
Daha fazla  
Kasayı 2 yıldır temizlemiyorum içi toz içinde parçaları çıkarıp temizlemem zor olur diye düşünüyorum. Bir şey bozmak istemiyorum parçaları sökmeden nasıl hiçbir şeye zarar vermeden kasayı temizleyebilirim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hava üfleyen makineler var ondan alıp içine tutarsın ve tozları etrafa yayar çıkarır içinden açık bir ortamda yap çünkü çok fazla toz yayılacak. Fön makinesi ile de yapanlar var ama sıcak üflüyor ya ondan dolayı pek önermem.

Kasayı 2 yıldır temizlemiyorum içi toz içinde parçaları çıkarıp temizlemem zor olur diye düşünüyorum. Bir şey bozmak istemiyorum parçaları sökmeden nasıl hiçbir şeye zarar vermeden kasayı temizleyebilirim? Yardımcı olur musunuz?
Ben eski kasamda direk süpürgeyle çekmiştim.

Bence bu konularda bilgili değilseniz çok sökmeye çalışmayın. Ben aklıma geldikçe kasanın camını çıkarıyorum fön makinesini soğuk ayara getirip ordan tutuyorum temizleniyor. (anakarta çok yaklaştırmadan süpürgeyle kabasını alıyorum bide başta)

Bu hava üfleyen makineler var ondan alıp içine tutarsın ve tozları etrafa yayar çıkarır içinden açık bir ortamda yap çünkü çok fazla toz yayılacak. Fön makinesi ile de yapanlar var ama sıcak üflüyor ya ondan dolayı pek önermem.
Fön makinesini soğuk ayara getirince zor hissedilecek şekilde bir sıcaklık veriyor. Zaten kasa normalde de yüksek derecelerde çalışıyor bir şey olacağını hiç sanmıyorum.

Kompresör dediğimiz üfleme makineleri mevcut kardeşim. Süpürme makinesi ile önermem kasa ve içinde ki tüm cihazlara zarar verebilirsin. Kompresör çok güçlü bir şekilde üflediği için bütün tozu dışarıya atacaktır. Bunun balkon yada bahçede yapmanı tavsiye ederim çünkü baya baya toz çıkıyor. Fırçadır, süpürgedir hiç içine sokma ufacıcık parçlar binlerce lira değerinde. Ucuz yollu bir kompresör'ün linkini atıyorum N11'den incelersin. Belki daha ucuz yollu olanlarda vardır bilemiyorum ama PC temizle işi bu aletle yapılır kardeşim.

Olur kardeşim her fön makinesinin üfleme gücü yüksek olmayabilir. Denemekte fayda var. Denedikten sonra olup olmadığını yazarsan sevinirim.

Kasayı temizlemezsen daha çok zarar gelir. Fön makinesi tutabilirsin. Sıcak olur diye biraz ara vererek tut.

Egzoz fan ve ön paneldeki fanları da temizlemekten zarar gelmez hocam. Eğer yapışmış tozlar var ise.

Geri
Yukarı