Kasanın alt bölümüne RGB fan montajı

Cnbrkkck

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm, görüntüdeki gibi kasanın işaretlediğim alt bölümüne 2 adet RGB fan eklemek istiyorum görüntü için lakin şöyle bir olay var. Herkes kasa için doğru hava akımı için kasanın alt bölümüne takılacak fanların yukarıya doğru üflemesi gerektiğini söylüyor. Ama RGB fanlarda şöyle bir şey var görüntüsünde koyacağım yukarı doğru ufluycek şekilde koyarsam fanı RGB'si altta kalıyor gözükmüyor. RGB görünecek şekilde koyarsamda bu şekilde alt powera doğru üflüyor. Powera doğru ufleyecek şekilde koyarsam boğar mı? Nasıl bir çözüm bulabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20211211_234949.jpg
    IMG_20211211_234949.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20211211_235649.jpg
    IMG_20211211_235649.jpg
    117,7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20211211_234800.jpg
    IMG_20211211_234800.jpg
    125,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yuvarlak ışık için istiyorsanız ve eğer RGB ışıkların kablosu ve fanın güç kablosu ayrı ise fana güç vermezsiniz sadece ışıklara güç verirsiniz. Böylece istediğiniz görüntüye ulaşıp hava akımını bozmamış olursunuz.

Sadece yuvarlak ışık için istiyorsanız ve eğer RGB ışıkların kablosu ve fanın güç kablosu ayrı ise fana güç vermezsiniz sadece ışıklara güç verirsiniz. Böylece istediğiniz görüntüye ulaşıp hava akımını bozmamış olursunuz.
Aynı şeyi düşünüyorum.

Bu arada fanlarınız CF11 Pro galiba. 1 sene kadar ben de kullandım o fanları. Hızlı modda sorun yokken yavaş moda alınca tır tır tır diye ses çıkıyordu fanlardan. Sizde sorun var mı?

Herhangi. Bir sorun yok fanlarda ama şöyle hocam tek pin kontrolcüye baglaniior hani ışığı yansin ama dönmesin gibi bir durumu yokki
Malasef tek tablo

Herhangi bir sorun yok fanlarda ama şöyle hocam tek pin kontrolcüye bağlanıyor. Hani ışığı yansın ama dönmesin gibi bir durumu yok ki. Maalesef tek tablo.
Fanın dönmemesini sağlayabilirsiniz bir şey sıkıştırıp falan. Yani ısrarla istiyorum o ışığı derseniz böyle absürt çözüm fikirlerim var. Belki benim gibi işsizler vardır bu tarz şeyleri denemek için.

Hocam RGB Işık gözükecek şekilde takarsam Powera doğru üflüyor havayı. Herangi bi sikinti olurmu resimdeki şekilde takmak istiyorum ama dediğim gibi havayı aşağı üflüyor

Dosya Ekleri

• IMG_20211211_235649.jpg
    IMG_20211211_235649.jpg
    117,7 KB · Görüntüleme: 19
Eğer Power'ın (PSU) olduğu yerde delik yok ise olacağını sanmam. Bir de Power'ın üstü kapalı olur kasanın o kısmında delik olsa bile. En fazla tozlanmaya yol açar. Bir de belki biraz ses yapabilir.

Fanın dönmemesini sağlayabilirsiniz bir şey sıkıştırıp falan. Yani ısrarla istiyorum o ışığı derseniz böyle absürt çözüm fikirlerim var. Belki benim gibi işsizler vardır bu tarz şeyleri denemek için.
Denenebilir 😁 uhuyla yapıştırmak gibi vs 😁 bı bakicam fanlar dönmedihi zaman nasıl duruyor
Eğer Power'ın (PSU) olduğu yerde delik yok ise olacağını sanmam. Bir de Power'ın üstü kapalı olur kasanın o kısmında delik olsa bile. En fazla tozlanmaya yol açar. Bir de belki biraz ses yapabilir.
Bu şekilde hocam alt bölüm delik var ama üstü kapalı Psu'nun sadece arka bölümünde hava ızgarası var Psu'nun

Dosya Ekleri

• IMG_20211212_013319.jpg
    IMG_20211212_013319.jpg
    347,7 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20211212_013445.jpg
    IMG_20211212_013445.jpg
    190,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Bu şekilde hocam alt bölüm delik var ama üstü kapalı Psu'nun sadece arka bölümünde hava ızgarası var PSU'nun.
O zaman tozlanma dışında sorun olacağını sanmam. Fakat öne yakın tarafta Hard Disk var. Ona zarar gelebilir bir ihtimal. Bu yüzden sadece arkaya doğru olan PSU'nun üstüne gelecek tarafa 1 tane takmanızı öneririm.

O zaman tozlanma dışında sorun olacağını sanmam. Fakat öne yakın tarafta hard disk var. Ona zarar gelebilir bir ihtimal. Bu yüzden sadece arkaya doğru olan PSU'nun üstüne gelecek tarafa 1 tane takmanızı öneririm.

Fanları durdurdum hocam sonuç bu zaten görüntü için istiyordum sorunu bu şekilde çözelim dedik teşekkür ederim önerilerin için :)

Dosya Ekleri

• IMG_20211212_022936.jpg
    IMG_20211212_022936.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı