Kasanın çalışıp ekrani mouse ve klavyenin donması

Syronxs

Hectopat
RAM
2x8 patriot 3200mhz
SSD veya HDD modeli
KINGSTON SA2000M8500G nvme
Ekran kartı
rtx 3060ti
Anakart
b450 s2h
İşlemci
ryzen 5 5500
Merhaba PC alalı 2 ay olmadı kullanırken ekranda görüntü donuyor mouse klavye ışığı sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyordu. Biraz araştırdım ve denemeye başladım PC'ye ek olarak taktığım tek şey anakartın SATA girişiyle bir HDD ydi onu söktüğümde 24 saat problem yaşamadım problemin HDD'den kaynaklandığını varsaydım onun yerine SATA SSD taktım. SATA SSD'ime indirme yaparken yine aynı problemleri yaşamaya başladım bu sefer başka SATA kablosu ve başka SATA girişini denedim yine sorun devam etti. Sonra komple bu diskleri söktüm ve anakarta bağlı sistemimin yüklü olduğu NVMe SSD imle devam etmeye karar verdim. Bu SSD'ye yaptığım herhangi bir oyun indirmesi sırasında yine aynı problemle karşılaşıyorum. OCCT ve catzilla ile minimum 15 dk ekran kartını CPU'yu PSU'yu aşırı yükte bıraktım herhangi bir çökme olmadı ama oyun indirmeye başladığımda PC çöküyor problemin kaynağını bir türlü bulamadım bu süreçte 2 kere de format attım. Windows'un RAM testi Memtest86 falanda yaptım RAM'lerde bir şey çıkmadı BIOS'tan da bir şey değiştirmedim PC'ye ekstra bir şeyde takmadım. BIOS güncel. 200GB'nin üstünde indirme yaptığım halde ilk bir ay böyle bir problem yaşamadım. Şu an herhangi bir diske oyun indirdiğimde her şey donuyor ya da yeniden başlatıyor. Ne yapmalıyım?

PSU: Thermaltake T25 650W.

@Recep Baltaş abi müsaitsen bi bakar mısın sorunun kaynağını hala tespit edemedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı