Mouse ve klavyenin ışıkları yanmıyor

Ogulcanzxx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı yeni topladım SSD'ye Windows'u bile kurmadım daha o derece yeni. ASUS anakartim var. Bilgisayari açtığım zaman ASUS ekrani geldi ardından American Megatrends ekranı geldi ben de BIOS girmek için yeniden başlattım CTRL alt Del tuşu ile. Yeniden başlatmadan önce mouse ve klavyemin ışığı yanıyordu. Mousem RGB'li bu arada. Her neyse CTRL alt Del yapınca monitöre görüntü gelmedi ve mouse ve klavyenin ışığı yanmamaya başladı. Mouse ve klavyede çok yeni bozuk olma ihtimali yok. Geri kapatıp açtığımda mousemde anlık 1 saniye belki daha kısa küre RGB ışığı yanıp anında sönüyor sorun neden olabilir sizce? Sistem parçalarım dediğim gibi çok yeni daha kullanmadim bile sistemimin özellikleri;
°MSI GTX 1650 Super Ventus XS.
°Anakart ASUS Prime H310MK r2.
°Işlemci i3-9100F.
°Bellekler 8x2 XPG D30 3000MHz DDR4 bellek.

Not: Monitörüm eski tip olduğu için sadece VGA girişi var VGA to HDMI ile görüntü almaya çalışıyorum. Monitöre görüntü gelmemesinin sebebi kablolarda temassizlik olabilir. Yeni monitörde alacağım 2 hafta gibi bir süre içinde. Burdaki sizlere sorum mouse ve klavyenin neden ışığı yanmıyor merak ediyorum.

Bilgisayarı açtıktan sonra aygıtları bağladığınızda bilgisayarınızın aygıtları tanılaması gerekir. Aygıt yöneticisinden bunu kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız bileşenlerin sürücüleri mevcut ise onları kurun. Marka modele bağlı olarak kendi programları da olabilir onları indirmeyi deneyin.

Bilgisayarı açtıktan sonra aygıtları bağladığınızda bilgisayarınızın aygıtları tanılaması gerekir. Aygıt yöneticisinden bunu kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız bileşenlerin sürücüleri mevcut ise onları kurun. Marka modele bağlı olarak kendi programları da olabilir onları indirmeyi deneyin.

PC'ye görüntü gitmiyor henüz öyle bir problemim de var onu yarın bilgisayarciya gostereceğim.
Mouse ve klavyenizin markası nedir acaba? Bir de markanın kendi yazılımlarını kurmayı denediniz mi?

Klavye Everest Rampage KBR-17.
Mouse Gamepower bane RGB mouse
Mouse 1 haftadır falan bende ışığı falan yanıyordu sıkıntısi yoktu şu an yukarıda anlattığım gibi.

Geri
Yukarı