Kasanın cam kapağı ekran kartı pinlerini ittiriyor

Kasannın cam kapağı ekran kartı pinlerni ittiriyor. Ekran kartını biraz içe doğru ittiriyor, herhangi bir sorun yaşar mıyım ileriki zamanlarda falan?
Pinleri PSU'ya doğru geri çektiğimde bu sefer ekran kartı pinleri kafası biraz aşağı doğru eğiliyor ama kapak kapalıyor. Hangisini yapmalıyım acaba?
Kasa Phanteks P500a ekran kartı ASUS ROG 3080 Ti.

Ekran kartını dik takabilirsin. Kabloları PSU kısmından değil anakarta giden kabloların çıktığı kısımdan çıkartıp uzatırsın.

Kabloları üst üste boru şeklinde bağlamak yerine yassı yaparsan belki sorunun çözülür.
açtım kabloları yaydım biraz eğdim bir nevi daha iyi oldu ama çok az ittiriyor ekran kartını

Eğer plastikse çok sorun yaratmıyor, arkadaşım da aynı sorundan müzdaripti. Ancak çok fazla ittiriyorsa ileride kablolara zarar verir, ekran kartına zarar vereceğini sanmıyorum. Yine de farklı kasa bakmanızda fayda var.
Eyw yok çok fazla ittirmiyor yaydım kabloları biraz ekran kartına zarar gelmez ise sorun yok zaten

Son düzenleme:
Açtım kabloları yaydım biraz eğdim bir nevi daha iyi oldu ama çok az ittiriyor ekran kartını.

Eyvallah yok çok fazla ittirmiyor yaydım kabloları biraz ekran kartına zarar gelmez ise sorun yok zaten.

PSU kablon normal kablolara göre çok kaliteli ondan bu sorunu yaşıyorsun normalde kasan çok iyi ve geniş. Kabloları kelepçeyle tutturmuşsun galiba onu kesip yayabildiğin kadar yay.

PSU kablon normal kablolara göre çok kaliteli ondan bu sorunu yaşıyorsun normalde kasan çok iyi ve geniş. Kabloları kelepçeyle tutturmuşsun galiba onu kesip yayabildiğin kadar yay.
Aynen çok doğru söylüyorsun başkaları da öyle söyledi baş da kelepçe yoktu deneyim dedim daha kötü oldu sonra açtım dağıttım çok az ekran kartına baskı uyguluyor ama sorun olacağını düşünmüyorum hayırlısı.

Kablo kolay bükülmez olunca kaliteli mi oluyormuş? MSI MAG A650GF Gold güç kaynağını boşuna mı aldım yani?

IMG_20221105_222734.jpg

IMG_20221105_223105.jpg

Makaronlar işi bozmuş bence. Eğim vermeyi engelleyecek kadar sert olmamalıydı. Cam panel kullanıyorsan ve kablodan ötürü az da olsa kastırma varsa bile camı patlatabilir haberin olsun. Sleeve kablo satan yerlerden yeni kablo alman daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Makaronlar işi bozmuş bence. Eğim vermeyi engelleyecek kadar sert olmamalıydı. Cam panel kullanıyorsan ve kablodan ötürü az da olsa kastırma varsa bile camı patlatabilir haberin olsun. Sleeve kablo satan yerlerden yeni kablo alman daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
nasıl cam patlaması ne alaka ? kablolardan dolayımı yoksa sıcaklıklarla mı alakalı ama kabloların dışları baya iyi duruyor

Geri
Yukarı