Kasanın çoklayıcısı çalışmıyor olabilir mi?

melihx48

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
ASRock B560m Pro4
Arkadaşlar selamlar herkese, Aerocool One Duo ARGB kasa aldım. 4 tane ARGB fanları var ve kasanın çoklayıcısı mevcut. ASRock B560M Pro4 anakartımda adreslenebilir RGB header falanda var. Çoklayıcıdaki Power yerine SATA kablosu taktım, 4pin PWM kablosunu SYS_FAN headerına taktım ve RGB headera giren 3 pinliyide addr_rgb headera taktım. Fakat fanlar çalışıyor ışığı da sabit ama ne anakartta fan hızı gözüküyor ne de polychrome RGB'den renkleri ayarlama yapabiliyorum. Acaba çoklayıcıda mı problem var?

Arkadaşlar selamlar herkese, Aerocool One Duo ARGB kasa aldım. 4 tane ARGB fanları var ve kasanın çoklayıcısı mevcut. ASRock B560M Pro4 anakartımda adreslenebilir RGB header falanda var. Çoklayıcıdaki Power yerine SATA kablosu taktım, 4pin PWM kablosunu SYS_FAN headerına taktım ve RGB headera giren 3 pinliyide addr_rgb headera taktım. Fakat fanlar çalışıyor ışığı da sabit ama ne anakartta fan hızı gözüküyor ne de polychrome RGB'den renkleri ayarlama yapabiliyorum. Acaba çoklayıcıda mı problem var?

Bu düzenekle SATA'ya taktığınız kabloyu çıkarın bakalım fanlar dönecek mi?
Neden iki kanaldan güç verdiniz?
Hem SATA'dan hem SYS'den.

Bu düzenekle SATA'ya taktığınız kabloyu çıkarın bakalım fanlar dönecek mi?
Neden iki kanaldan güç verdiniz?
Hem SATA'dan hem SYS'den.
Söktüm çalışmadı fanlar ne ışık nede hareket olarak. Sys fandan pwm fan devri ayarlamak icin sanırım 4pin ama 2 kablo var. Satadan da güç veriyor tüm fanlara kullanım kılavuzu şema öyle gösteriyor. Birde polychrome sync çalışmıyor rgb headera takılı olduğu halde garibime giden o

Geri
Yukarı