Kasanın Dar Olması

Anıl Özdemir

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süre önce bir bilgisayar almıştım. Bilgisayarın tüm bileşenlerini değiştirdim ama kasa hariç. Kasa çok küçük. Aida64 ile ısı değerlerine baktığımda çok da fazla değil ama yine de beni korkutuyor. Aşağıya bir fotoğraf bırakacağım. Ama buna rağmen ekran kartı 60, işlemci 45 dereceyi geçmedi. Tabi işlemci fanım güzel.
Sizce kasayı değiştirmeli miyim? Önerebileceğiniz kasa var mı?

pcekra.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece sıcaklık değerleri içinse hayır. Çünkü o değerler normal. Eğer kablolama, görünüş ve kullanışlılık açısından diyorsan değiştirilebilir.

Ekran kartı sığmadı diye kasayı kesecektim en son. 15 senedir kullandığımı kabullenip öyle değiştirdim artık siz düşünün yani. :) Bence kasanız ciddi bir sorun yaratmıyorsa bırakın kalsın. Günümüzde estetik yönüne kanıp her sistem toplamada kasa değiştirenleri gördükçe üzülüyorum. O parayı donanım yükseltmeye de kullanabilirler aslında.

Sıcaklık değerleri normal gözüküyor. Boşa masraf etmene gerek yok bence. Görüntü güzelliği istiyorsan kabloları olabildiğince topla. Güzel bir görünüm kazandırmak istiyorsan al bir Kumandalı RGB Led gözlerin şenlensin. :)

İleride zevk için değiştirebilirsiniz belki, fakat şu anki sıcaklıklar gayet normal. Performans için değiştirmeye gerek yok.

Sıcaklıklar iyi kasayı değiştirmene gerek yok.
Sıcaklık değerleri normal gözüküyor. Boşa masraf etmene gerek yok bence. Görüntü güzelliği istiyorsan kabloları olabildiğince topla. Güzel bir görünüm kazandırmak istiyorsan al bir Kumandalı RGB Led gözlerin şenlensin. :)
RGB Ledi herkez sevmiyor örnek vermek gerekirse ben,kasayı bence çok daha çirkin gösteriyor ve çok çocuksu duruyor. İlla ben led takacağım diyorsa yeni bir kasa aldıktan sonra beyaz led taksın ama ben renkli olmasını istiyorum kasamın içini diyorsa rainbow led taksın gerçekten güzel bir görüntü oluşuyor tabi bunların hepsi zevk meselesi. Bu arada penceresiz kasaya led takmanın mantığı ne ? Resimdeki kasa fark ettiysen eski bir kasa penceresi çok büyük ihtimal yok olsa bile çok çirkin gözükür şimdi kapağını açıp kullansın diyeceksin ama o zamanda odada her gün toz alması lazım,ayrıyetten o kasa içinde gelişmiş kablolama yok toz sıkıntı olmasa bile o kablolar tabiri caiz ise bağırsak gibi gözükecektir.

Sıcaklık değerleri gayet iyi tabi eğer yük altıdaki değerler ise :)) Kasa demek çöpe atılmış paradır. O yüzden çok yüksek bir ihtiyaç olmadığı durumlarda değiştirmeye de gerek yok. Boş teneke zaten , termal sorunlar yaşamadığınız sürece devam. :)))

Sıcaklıklar iyi kasayı değiştirmene gerek yok.

RGB Ledi herkez sevmiyor örnek vermek gerekirse ben,kasayı bence çok daha çirkin gösteriyor ve çok çocuksu duruyor. İlla ben led takacağım diyorsa yeni bir kasa aldıktan sonra beyaz led taksın ama ben renkli olmasını istiyorum kasamın içini diyorsa rainbow led taksın gerçekten güzel bir görüntü oluşuyor tabi bunların hepsi zevk meselesi. Bu arada penceresiz kasaya led takmanın mantığı ne ? Resimdeki kasa fark ettiysen eski bir kasa penceresi çok büyük ihtimal yok olsa bile çok çirkin gözükür şimdi kapağını açıp kullansın diyeceksin ama o zamanda odada her gün toz alması lazım,ayrıyetten o kasa içinde gelişmiş kablolama yok toz sıkıntı olmasa bile o kablolar tabiri caiz ise bağırsak gibi gözükecektir.

Şantiyenin içinde kullanmıyorsa kasayı, ahım şahım bir tozlanma olmaz. Tek kapağı açık bırakıp, kenarlara döşenecek led görüntü açısından iyi olabilir. Siz sevmiyor olabilirsiniz. Saygı duyarım. Elinden geldiğince de kablolama yapılabilir. Ben, en az masraf ile neler olabilir onu söylüyorum. Yapmak zorunda değil, bu sadece bir öneri. Ayrıca kapak boyutunda pleksi de kestirilebilir. Fakat gerek olmadığını düşünüyorum. İçi sıkışık bir kasada tek kapağı açmak çok da anormal olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı