Çözüldü Kasanın konumu nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tr Prime Gamer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba hocalarım, yakın zamanda kasa topladım ve yeni bir masa aldım.
Kasamı masanın üstüne koydum ancak sıvı soğutucu aşırı sıcak üflediğini fark ettim.
Kasayı alta koydum bir süre daha kullanınca aynı olayın devam ettiğini fark ettim.
Ağır oyunlar açıkken olduğu için normal karşıladım, kasayı tekrar masanın üstüne koymak istiyorum sizce sorun yaratır mı?
Kulaklığın olduğu konuma koyacağım kasayı göz hesabı bakarsınız sevinirim.

IMG-20240316-WA0004.jpg

Çözüm
Bilgisayar'a çay, kahve, su dökenler muhtemelen bunu da başarırlar.
Ayrıca 'olur' demedim, 'olabilir' dedim. Düşüncemi ortaya attım.

Yukarıda durunca hava akışı daha iyi oluyor ve daha az tozlanıyor. Üzerinde bir şey dökme ihtimali yerdeyken daha çok. Haklısınız omuz atarsa ya da sert çarparsa düşebilir.
Benim arkadaşıma sıvı soğutuculu bir sistem toplamıştık neredeyse bir yıl önce. Senin kasanın olduğu boşluktan daha küçük bir masada kullanıyor ve devamlı oyun oynuyor(RDR2 ve PUBG çoğunlukla). Hiçbir sorun yaşamadı.

Kulaklığın olduğu konuma koyacağım kasayı göz hesabı bakarsınız sevinirim.

Elin kasaya ya da birisi masaya sert çarparsa ve kasa yere gümlerse?

Kasayı diğer yöne çevirsen ya da ayakların - kasa arası bir 'duvar' yapsan (tahta, karton vs.) ve bu şekilde hava akışını sağ yöne yönlendirsen?

Elin kasaya ya da birisi masaya sert çarparsa ve kasa yere gümlerse?

Kasayı diğer yöne çevirsen ya da ayakların - kasa arası bir 'duvar' yapsan (tahta, karton vs.) Ve bu şekilde hava akışını sağ yöne yönlendirsen?

Hocam demek istediğini anlayamadım.

Son düzenleme:
Kasayı masanın üzerine koyarsan (kullaklığın oraya) istemeden eline çarpabilirsin (ya da masaya) ya da başkası masaya çarpabilir ve kasa yere düşüp PC zarar görebilir. Kasa yerinde kalsın.

Eğer sıcak havadan rahatsız oluyorsan, o zaman ya kasayı diğer yöne çevir ya da kasa - bacakların arasına bir 'duvar' yap. Bu şekilde sıcak hava duvar dan diğer yöne eönlendirilir.

Kasayı masanın üzerine koyarsan (kullaklığın oraya) istemeden eline çarpabilirsin (ya da masaya) ya da başkası masaya çarpabilir ve kasa yere düşüp PC zarar görebilir. Kasa yerinde kalsın.

Eğer sıcak havadan rahatsız oluyorsan, o zaman ya kasayı diğer yöne çevir ya da kasa - bacakların arasına bir 'duvar' yap. Bu şekilde sıcak hava duvardan diğer yöne eönlendirilir.

Benim sorun ettiğim sıcak hava değil iki türlüde sıcak hava üflüyormuş zaten benim istediğim kasa masanın üstünde şık gözükmesi dediğim gibi sıcaklık yüzünden aşağı indirmiştim oda normal ise sorun yoktur.

Sıvı soğutucunun sıcak üflemesi kötü bir şey değil ki işini yaptığını gösteririr.

Kasanın konumu kötü değil hava akışı sağlanır.

Eh işte hocam bilmiyoruz cahiliz ilkez almışız en ufak bir şeyde tedirgin oluyorum daha dün gece arka kapağını açtım kablolar aşırı düzensiz toplanmıştı kendim güzelce baştan dizdim.

Eğer sıcak havadan rahatsız oluyorsan, o zaman ya kasayı diğer yöne çevir ya da kasa - bacakların arasına bir 'duvar' yap. Bu şekilde sıcak hava duvar dan diğer yöne eönlendirilir.
Kasa öyle hemen düşecek kağıt değil ki. Benim ki masada itsem zor atarım aşağıya.

Yeni konular

Geri
Yukarı