Kasanın Konumu Nasıl Olmalı?

wOBUNAGA

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamı üstten alta aldım, sizce şu anki yeri sağlıklı mıdır?
1545858090506.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa, masanın üstünde daha iyi hava alabilecek yer bulduğu için genelde yukarıda konumlandırılması önerilir. Ha bir de görüntü, tasarım için de konuyor. Sıcaklıklarda sorun yoksa, kalabilir. Ki zaten kış ayındayız. Aman aman bir fark yapacağını sanmıyorum. Hızlı tozlanabilir bir de.

Benim için sıkıntı değil temizlerim [emoji16] teşekkürler
Kasa, masanın üstünde daha iyi hava alabilecek yer bulduğu için genelde yukarıda konumlandırılması önerilir. Ha bir de görüntü, tasarım için de konuyor. Sıcaklıklarda sorun yoksa, kalabilir. Ki zaten kış ayındayız. Aman aman bir fark yapacağını sanmıyorum. Hızlı tozlanabilir bir de.

En altta (zeminde) olması hava sirkülasyonu açısından (Soğuk havanın zeminden emiş kısmından emilmesi açısından) daha iyidir. Ancak masanın kısmen içinde değil de sağ yanında (Sol tarafta koltuğa oturuyorsanız) olması bence daha iyi olurdu. Ama o zaman tam olarak da ayak altındaysa o zaman yeri iyidir, hiç değiştirmeyin derim. (Bu yer hem daha iyi hava sirkülasyonu, hem de yaydığı manetik alanlardan biraz daha uzak kalması içindir) gerekirse kısa gelen fare, klavye kablolarını da uzatabilmek şeklinde bir tadilattır. PC için satılan USB uzatma kabloları ile de bu kablo uzunlukları yine uzatılabilir. En kötüsü ise masanın üstünde ve başın (beynin) ona çok yakın konumda olmasıdır. Monitörün uzaklığı da koltuk ayarıyla baş hizasına tam paralel olmalı, koltuk ergonomik ve en uygun ayarlı yüksekliğe mutlaka çalışırken getirilmeli. (Bel ve iskelet sağlığı içindir) Bunlar bence sağlık açısından olması gerekenler.

Pc monitörünü üst değil de arka aydınlatma ile çalışıyorsanız eğer ışık şiddeti (lümen) değeri monitör ışığı (Parlaklıkığı) ile uyumlu olmalıdır.(Göz sağlığı içindir) Senelerdir olası mağnetik alanlardan uzak kalmak için masaüstü kassını sürekli böyle kullandım. Ancak mutlaka böyle kullanmanız da gerekmez, bu kişsel bir tercihim veya bir öneridir. Anakart ve bileşenlerin çalıştırdığı olası mağnetik alanı kısmen de emdiğine inanıp PC kasasının iç yüzeyini sürekli alüminyum folyolarla ile kaplayıp kullandım. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı