Çözüldü Kasanın LED tuşu sistemi yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

grajjj

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, kasamı garantiye yollamıştım ve anakartı vesaire söküp tekrar takmışlar, kabloları da öyle fakat şöyle bir durum var ki; LED tuşu LED'leri değiştirmesi gerekirken (kasa fanlarının) bilgisayarı restartlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Kablo işlerinden fazla anlamıyorum.

Çözüm
H510MK, Cougar MX 410 MESH-G kasa var.

Arkadaşlar ben de biliyorum yanlış bağlandığını, hangi kabloyu hangi girişe takmam gerek düzelmesi için bunu soruyorum.

Hocam sanırım kasanızın RGB kontrolcüsü var. Bu kontrolcü üzerine kasa üzerindeki RGB düğmesinin kabloları yerine reset butonunun kabloları takılmış gibi duruyor.

Bu linkteki usermanuali biraz okursanız controlling lighting modes başlığı altında görülen kontrolcü üzerindeki RGB SW button pinlerine takılı kabloyu sökeceksiniz. Daha sonra anakartınızdaki frontpanel kısmına takılmış olan kabloları kontrol ederek reset pinlerine takılı olan kabloyla kontrolcü üzerinden söktüğünüz kabloları değiştireceksiniz. Değiştirdiğiniz kabloları doğru yerlerine takacaksınız. Sorununuz bu şekilde çözülecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 6:00'dan sonrasını izleyiniz.

@melihkrm hocam anakartın sağ alt tarafında kasanın açma kapama, reset ve HDD bilgi ışık pinlerinin takıldığı front panel connector adı verilen bir kısım var. Bu kısmı kontrol edin. Anakartın kullanım kılavuzunda görsel olarak da gösterir bu kabloların nasıl takılacağı. Oradan bakarak ya da üstteki arkadaşların attığı seçeneklerle düzeltebilirsiniz.

H510MK, Cougar MX 410 MESH-G kasa var.

Arkadaşlar ben de biliyorum yanlış bağlandığını, hangi kabloyu hangi girişe takmam gerek düzelmesi için bunu soruyorum.

Hocam sanırım kasanızın RGB kontrolcüsü var. Bu kontrolcü üzerine kasa üzerindeki RGB düğmesinin kabloları yerine reset butonunun kabloları takılmış gibi duruyor.

Bu linkteki usermanuali biraz okursanız controlling lighting modes başlığı altında görülen kontrolcü üzerindeki RGB SW button pinlerine takılı kabloyu sökeceksiniz. Daha sonra anakartınızdaki frontpanel kısmına takılmış olan kabloları kontrol ederek reset pinlerine takılı olan kabloyla kontrolcü üzerinden söktüğünüz kabloları değiştireceksiniz. Değiştirdiğiniz kabloları doğru yerlerine takacaksınız. Sorununuz bu şekilde çözülecektir.

Çözüm

Hocam şimdi bu kabloların işi sadece anakart üzerinde mi yoksa kasanın arkasında ki kontrolcü üzerinde de yapmam gereken bir şey var mı?

Sağolun hocam, kasa markası restart tuşunu inaktif edip ledleri oraya bağlayarak led tuşu yapmışlar, teknik servis ise kabloları olması gerektiği gibi yaptığından aslında led tuşu olarak bildiğim tuş ana işlevini yapıyormuş. Kontrolcü üzerinden yerlerini değiştim ve sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı